All the Féile results

Published 30/06/2015 | 00:00

Castletown
Castletown

Division 1, Group A: Athenry 2-6, Bray Emmets 2-5; New York 2-11, Naomh Eanna nil; New York 2-6, Athenry 1-6; Naomh Eanna 0-7, Bray Emmets 1-3; New York 3-10, Bray Emmets 0-1; Naomh Eanna 2-3, Athenry 2-1.

Division 1, Group B: Templeogue-Synge Street 2-7, Eire Og 2-4; Horeswood 4-6, Ballinascarthy 0-6; Templeogue-Synge Street 4-6, Ballinascarthy 1-6; Eire Og 7-11, Horeswood 1-4; Eire Og 3-6, Ballinascarthy 0-2; Templeogue-Synge Street 4-6, Horeswood 0-5.

Division 1, Group C: Fenagh 1-11, Longstone 1-6; Eoghan Rua 2-4, St. Martin's 2-2; Eoghan Rua 4-11, Longstone 1-10; Fenagh 3-7, St. Martin's nil; Eoghan Rua 1-3, Fenagh 1-1; Longstone 3-10, St. Martin's 0-5.

Division 1, Group D: Austin Stacks 2-6, Ballinastragh Gaels 1-8; Balyna 2-6, Dunlavin 1-3; Austin Stacks 5-9, Balyna 2-2; Dunlavin 3-9, Ballinastragh Gaels 0-3; Balyna 1-4, Ballinastragh Gaels 1-2; Austin Stacks 3-3, Dunlavin 0-9.

Division 1 Cup quarter-finals: Naomh Eanna 2-2, Templeogue-Synge Street 1-3; New York 4-9, Eire Og 2-1; Eoghan Rua 2-7, Balyna 0-3; Austin Stacks 1-6, Fenagh 1-5.

Division 1 Cup semi-finals: Naomh Eanna 2-4, Eoghan Rua 0-7; Austin Stacks 1-6, New York 1-1.

Division 1 Cup final: Austin Stacks 2-12, Naomh Eanna 1-6.

Division 1 Shield quarter-finals: Bray Emmets 1-9, Horeswood 2-5; Ballinastragh Gaels 2-2, Longstone 1-4; Athenry 7-7, Ballinascarthy 0-1; Dunlavin 2-9, St. Martin's 1-2.

Division 1 Shield semi-finals: Bray Emmets 4-8, Ballinastragh Gaels 1-1; Athenry 1-4, Dunlavin 1-1.

Division 1 Shield final: Athenry 2-2, Bray Emmets 1-3.

Division 2, Group A: Baltinglass 1-7, St. Paul's 1-5; Galbally 3-5, Shelmaliers 2-3; St. Paul's 3-5, Galbally 2-1; Baltinglass 5-11, Shelmaliers 1-2; Baltinglass 3-9, Galbally 1-1; St. Paul's 4-7, Shelmaliers 1-3.

Division 2, Group B: Patrick Sarsfields 4-3, Clonmore 1-3; Starlights 2-7, Ratoath 1-3; Ratoath 2-7, Patrick Sarsfields 0-2; Starlights 2-3, Clonmore 0-5; Ratoath 2-8, Clonmore 1-5; Starlights 0-5, Patrick Sarsfields 0-1.

Division 2, Group C: Castlebar Mitchels 4-6, Naomh Eoin 0-2; Clann Eireann 4-3, Sarsfields 0-4; Castlebar Mitchels 3-5, Clann Eireann 2-5; Naomh Eoin 2-6, Sarsfields 2-6; Castlebar Mitchels 6-4, Sarsfields 1-0; Clann Eireann 5-6, Naomh Eoin 3-4.

Division 2, Group D: Tinahely 4-4, Ardboe O'Donovan Rossa 2-1; St. Eunan's 1-7, Gusserane 1-2; Tinahely 3-6, Gusserane 1-2; St. Eunan's 3-13, Ardboe O'Donovan Rossa 0-4; Gusserane 3-2, Ardboe 1-3; Tinahely 3-6, St. Eunan's 2-9.

Division 2 Cup quarter-finals: Ratoath 3-6, Baltinglass 0-10; St. Eunan's 1-13, Clann Eireann 2-2; Castlebar Mitchels 3-9, Tinahely 3-3; St. Paul's 1-4, Starlights 0-4.

Division 2 Cup semi-finals: St. Paul's 1-4, Castlebar Mitchels 1-2; St. Eunan's 5-8, Ratoath 0-2.

Division 2 Cup final: St. Eunan's 2-14, St. Paul's 1-2.

Division 2 Shield quarter-finals: Galbally 4-2, Clonmore 1-8; Ardboe O'Donovan Rossa 3-9, Sarsfields 2-5; Patrick Sarsfields 1-7, Shelmaliers 0-3; Naomh Eoin 5-9, Gusserane 0-1.

Division 2 Shield semi-finals: Ardboe 1-5, Patrick Sarsfields 1-1; Naomh Eoin 3-4, Galbally 3-3.

Division 2 Shield final: Naomh Eoin 4-5, Ardboe 2-1.

Division 3, Group A: Durlas Og 6-6, St. Patrick's (Wicklow) 0-1; Killoe Og 7-10, Rathgarogue-Cushinstown 1-1; St. Patrick's (Wicklow) 1-14, Rathgarogue-Cushinstown 2-1; Durlas Og 4-4, Killoe Og 1-5; Durlas Og 3-4, Rathgarogue-Cushinstown 1-2; Killoe Og 5-4, St. Patrick's 2-3.

Division 3, Group B: Ferbane 2-16, Blackwater 0-1; Raheny 10-11, Mount Leinster Rangers 1-1; Blackwater 3-6, Mount Leinster Rangers 1-3; Raheny 4-1, Ferbane 1-9; Raheny 4-8, Blackwater 0-2; Ferbane 3-10, Mount Leinster Rangers nil.

Division 3, Group C: South London 6-10, An Tochar 0-3; Castleblayney Faughs 3-3, Ferns St. Aidan's 1-3; Castleblayney Faughs 4-1, South London 2-3; An Tochar 6-7, Ferns St. Aidan's 1-4; Castleblayney Faughs 4-4, An Tochar 1-3; South London 2-8, Ferns St. Aidan's 1-0.

Division 3, Group D: Coralstown-Kinnegad 5-6, Castletown 4-3; Cavan Gaels 5-5, Michael Davitt's 1-1; Castletown 6-4, Michael Davitt's 2-8; Coralstown-Kinnegad 0-4, Cavan Gaels 0-1; Coralstown-Kinnegad 2-5, Michael Davitt's 0-6; Cavan Gaels 3-3, Castletown 0-1.

Division 3 Cup quarter-finals: Cavan Gaels 3-4, Castleblayney Faughs 1-3; Ferbane 0-4, Durlas Og 0-2; Killoe Og 2-3, Raheny 0-6; South London 3-2, Coralstown-Kinnegad 0-2.

Division 3 Cup semi-finals: Ferbane 5-4, South London 1-2; Killoe Og 2-8, Cavan Gaels 1-2.

Division 3 Cup final: Ferbane 3-8, Killoe Og 2-3.

Division 3 Shield quarter-finals: Blackwater 7-5, Rathgarogue-Cushinstown 5-3; An Tochar 4-10, Michael Davitt's 4-4; St. Patrick's (Wicklow) 1-8, Mount Leinster Rangers 2-4; Castletown 4-4, Ferns St. Aidan's 0-4.

Division 3 Shield semi-finals: An Tochar 4-5, Blackwater 0-2; Castletown 3-3, St. Patrick's (Wicklow) 0-5.

Division 3 Shield final: An Tochar 3-2, Castletown 0-5.

Division 4, Group A: North London 2-6, St. Anne's 0-4; Passage West 5-0, Burren Rangers 0-2; St. Anne's 6-6, Burren Rangers 1-1; North London 0-5, Passage West 0-5; North London 0-13, Burren Rangers 0-1; Passage West 3-7, St. Anne's 1-5.

Division 4, Group B: Tubbercurry/Cloonacool 7-5, Eire Og Greystones 0-5; St. Brigid's 2-9, St. John's Volunteers 2-1; St. Brigid's 0-11, Tubbercurry/Cloonacool 0-5; Eire Og Greystones 2-4, St. John's Volunteers 1-6; St. Brigid's 5-9, Eire Og Greystones 1-2; Tubbercurry/Cloonacool 3-6, St. John's Volunteers 3-2.

Division 4, Group C: Ennistymon 6-10, Taghmon-Camross 0-3; Ardee St. Mary's 3-14, Rathvilly 2-2; Ardee St. Mary's 5-2, Ennistymon 3-1; Rathvilly 1-10, Taghmon-Camross 0-6; Ardee St. Mary's 5-5, Taghmon-Camross 1-1; Ennistymon 3-9, Rathvilly 1-2.

Division 4, Group D: Ballinacourty 6-5, Crossabeg-Ballymurn nil; Enniskillen Gaels 3-5, Carnew Emmets 1-2; Enniskillen Gaels 2-5, Ballinacourty 1-4; Carnew Emmets 3-10, Crossabeg-Ballymurn 3-1; Ballinacourty 5-10, Carnew Emmets 2-2; Enniskillen Gaels 3-1, Crossabeg-Ballymurn 2-3.

Division 4 Cup quarter-finals: Ardee St. Mary's 3-5, Ballinacourty 3-4; St. Brigid's 5-3, Passage West nil; Ennistymon 2-7, Enniskillen Gaels 0-4; North London 0-5, Tubbercurry/Cloonacool 0-4.

Division 4 Cup semi-finals: St. Brigid's 2-8, Ardee St. Mary's 1-1; Ennistymon 2-3, North London 1-3.

Division 4 Cup final: St. Brigid's 2-7, Ennistymon 1-2.

Division 4 Shield quarter-finals: Rathvilly 2-4, Crossabeg-Ballymurn 1-1; Eire Og Greystones 3-6, Burren Rangers 1-3; Carnew Emmets 3-4, Taghmon-Camross 0-3; St. John's Volunteers 4-7, St. Anne's 3-2.

Division 4 Shield semi-finals: Rathvilly 1-7, Eire Og Greystones 1-4; St. John's Volunteers 1-2, Carnew Emmets 0-4.

Division 4 Shield final: St. John's Volunteers 2-6, Rathvilly 2-4.

Division 5, Group A: St. Gabriel's 4-7, St. Kevin's 2-2; Cookstown Fr. Rock's 5-6, Glynn-Barntown nil; St. Gabriel's 4-2, Cookstown Fr. Rock's 1-2; St. Kevin's 5-10, Glynn-Barntown 2-3; St. Gabriel's 2-6, Glynn-Barntown 0-3; St. Kevin's 2-8, Cookstown Fr. Rock's 0-3.

Division 5, Group B: Eadestown 2-6, Monageer-Boolavogue 0-1; Donaghmoyne 5-10, St. James' 2-3; Eadestown 1-8, Donaghmoyne 1-1; Monageer-Boolavogue 4-6, St. James' 3-2; Monageer-Boolavogue 3-6, Donaghmoyne 2-7; Eadestown 3-14, St. James' nil.

Division 5, Group C: Newry Shamrocks 3-9, Newtown 1-4; St. Pat's Blennerville 2-6, Craanford 0-2; Newry Shamrocks 3-8, St. Pat's Blennerville 1-2; Newtown 1-6, Craanford 0-1; Newry Shamrocks 5-10, Craanford 3-1; St. Pat's Blennerville 0-7, Newtown 0-3.

Division 5, Group D: Ardnaree Sarsfields 4-9, Shamrocks 2-0; Ballinderry 4-5, Blessington 1-2; Ballinderry 1-6, Ardnaree Sarsfields 2-3; Blessington 6-5, Shamrocks 1-1; Ballinderry 2-7, Shamrocks 2-2; Blessington 2-10, Ardnaree Sarsfields 1-3.

Division 5 Cup quarter-finals: Eadestown 3-6, St. Kevin's 0-2; St. Gabriel's 4-9, Monageer-Boolavogue 0-2; Newry Shamrocks 4-2, Blessington 0-2; St. Pat's Blennerville 4-9, Ballinderry 1-9.

Division 5 Cup semi-finals: Newry Shamrocks 1-5, Eadestown 0-3; St. Gabriel's 4-8, St. Pat's Blennerville 0-3.

Division 5 Cup final: St. Gabriel's 3-10, Newry Shamrocks 2-4.

Division 5 Shield quarter-finals: Cookstown Fr. Rock's 2-4, St. James' 0-4; Donaghmoyne 2-8, Glynn-Barntown 0-4; Ardnaree Sarsfields 4-5, Craanford 1-1; Newtown beat Shamrocks.

Division 5 Shield semi-finals: Newtown 1-3, Donaghmoyne 1-1; Cookstown Fr. Rock's 4-5, Ardnaree Sarsfields 1-1.

Division 5 Shield final: Newtown 1-8, Cookstown Fr. Rock's 1-4.

Division 6, Group A: O'Loughlin Gaels 8-9, Cloughbawn 2-6; St. Mary's Kiltoghert 4-8, Avondale 0-5; Cloughbawn 2-10, Avondale 1-4; O'Loughlin Gaels 2-4, St. Mary's Kiltoghert 1-5; St. Mary's Kiltoghert 2-15, Cloughbawn 0-3; O'Loughlin Gaels 6-5, Avondale 1-2.

Division 6, Group B: Erin's Own Cargin 2-13, Adamstown 0-1; St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 6-8, Tinryland 0-4; St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 5-7, Erin's Own Cargin 1-2; Tinryland 5-6, Adamstown 1-3; Erin's Own Cargin 4-3, Tinryland 2-4.

Division 6, Group C: Gaoth Dobhair 6-5, St. Patrick's (Ballyoughter) 2-3; St. Patrick's (Carlow) 2-6, St. Broughan's 0-5; St. Patrick's (Carlow) 2-5, St. Patrick's (Ballyoughter) 1-4; St. Broughan's 5-6, Gaoth Dobhair 4-3; St. Broughan's 1-7, St. Patrick's (Ballyoughter) 0-1; Gaoth Dobhair 4-5, St. Patrick's (Carlow) 2-3.

Division 6, Group D: Seneschalstown 3-20, Duffry Rovers nil; Clonaslee St. Manman's 2-7, HWH-Bunclody 1-7; Seneschalstown 3-7, Clonaslee St. Manman's 1-6; HWH-Bunclody 4-7, Duffry Rovers nil; Seneschalstown 3-6, HWH-Bunclody 3-3; Clonaslee St. Manman's 3-2, Duffry Rovers 1-2.

Division 6 Cup quarter-finals: St. Broughan's 0-4, Clonaslee St. Manman's 0-3; St. Mary's Kiltoghert 5-4, St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 3-1; Seneschalstown 4-11, St. Patrick's (Carlow) 1-3; O'Loughlin Gaels 6-4, Erin's Own Cargin 1-7.

Division 6 Cup semi-finals: St. Mary's Kiltoghert 1-9, St. Broughan's 2-4; O'Loughlin Gaels 7-4, Seneschalstown 1-2.

Division 6 Cup final: O'Loughlin Gaels 1-8, St. Mary's Kiltoghert 0-3.

Division 6 Shield quarter-finals: Gaoth Dobhair 5-7, Duffry Rovers 1-1; Tinryland 3-5, Avondale 2-1; HWH-Bunclody 1-9, St. Patrick's (Ballyoughter) 2-5; Cloughbawn 4-8, Adamstown 1-2.

Division 6 Shield semi-finals: Gaoth Dobhair 2-8, Tinryland 2-1; Cloughbawn 5-2, HWH-Bunclody 2-6.

Division 6 Shield final: Gaoth Dobhair 1-7, Cloughbawn 1-0.

Division 7, Group A: Rathnew 3-7, Kilpeacon 2-4; Tempo Maguires 0-8, Kilrush 0-4; Kilpeacon 6-2, Tempo Maguires 2-8; Rathnew 5-13, Kilrush 1-0; Rathnew 3-12, Tempo Maguires 1-5; Kilpeacon 2-8, Kilrush 1-1.

Division 7, Group B: Eastern Harps 4-9, St. Joseph's 0-1; Muinebheag 3-4, Clondegad 3-4; Eastern Harps 2-9, Clondegad 2-3; Muinebheag 3-6, St. Joseph's 0-2; Muinebheag 2-7, Eastern Harps nil.

Division 7, Group C: Carrick Sarsfields 7-9, Ashford 0-1; Réalt na Mara 5-7, Allen Gaels 1-2; Réalt na Mara 3-6, Ashford 1-2; Carrick Sarsfields 7-18, Allen Gaels 0-2; Carrick Sarsfields 7-18, Réalt na Mara 0-2.

Division 7, Group D: Silverbridge 7-10, St. Mary's (Maudlintown) 0-1; O'Hanrahan's 7-1, Ilen Rovers 3-4; Silverbridge 6-12, Ilen Rovers 0-2; St. Mary's (Maudlintown) 3-3, O'Hanrahan's 3-1; St. Mary's (Maudlintown) 3-10, Ilen Rovers 5-5; Silverbridge 4-11, O'Hanrahan's 2-6.

Division 7 Cup quarter-finals: Kilpeacon 3-9, Muinebheag 0-2; Eastern Harps 2-5, Rathnew 3-1; Carrick Sarsfields 8-9, O'Hanrahan's 0-3; Silverbridge 9-14, Réalt na Mara nil.

Division 7 Cup semi-finals: Kilpeacon 2-6, Carrick Sarsfields 2-4; Silverbridge 4-6, Eastern Harps 2-2.

Division 7 Cup final: Silverbridge 6-7, Kilpeacon 1-0.

Division 7 Shield quarter-finals: Clondegad 5-9, Kilrush 1-0; Tempo Maguires 5-6, St. Joseph's 3-2; Ilen Rovers 10-4, Ashford 1-1; St. Mary's (Maudlintown) 5-8, Allen Gaels 1-2.

Division 7 Shield semi-finals: Ilen Rovers 6-2, Clondegad 3-2; Tempo Maguires 4-5, St. Mary's (Maudlintown) 1-5.

Division 7 Shield final: Tempo Maguires 2-10, Ilen Rovers 2-5.

Division 8, Group A: Oldcastle 6-8, Davidstown-Courtnacuddy 0-2; Clan na nGael 5-3, Bray Emmets nil; Oldcastle 2-5, Clan na nGael 2-2; Davidstown-Courtnacuddy 5-4, Bray Emmets 0-3; Oldcastle 3-5, Bray Emmets 1-2; Davidstown-Courtnacuddy 1-1, Clan na nGael 0-4.

Division 8, Group B: Ballyhogue 2-4, Gloucestershire 0-4; St. Dominic's 3-11, Arklow Geraldines-Ballymoney 0-1; Ballyhogue 3-7, Arklow Geraldines-Ballymoney 3-2; St. Dominic's 3-13, Gloucestershire 0-1; St. Dominic's 2-8, Ballyhogue 1-1; Arklow Geraldines-Ballymoney 3-4, Gloucestershire 2-6.

Division 8, Group C: Drumlane 2-5, Palatine 1-3; Warwickshire 5-1, Stratford-Grangecon 0-1; Palatine 4-8, Stratford-Grangecon 0-4; Warwickshire 4-5, Drumlane 1-4; Drumlane 3-1, Stratford-Grangecon 0-7; Warwickshire 1-4, Palatine 0-3.

Division 8, Group D: Clongeen 1-6, Lancashire 1-3; Coolkenno 3-8, Clonmel Og 2-8; Clonmel Og 7-14, Lancashire nil; Coolkenno 0-8, Clongeen 1-2; Clonmel Og 4-12, Clongeen 0-1; Coolkenno 3-13, Lancashire 1-0.

Division 8 Cup quarter-finals: Warwickshire 3-10, Coolkenno 1-2; Drumlane 3-8, Clonmel Og 3-7; St. Dominic's 2-10, Clan na Gael 1-2; Oldcastle 4-6, Ballyhogue 1-2.

Division 8 Cup semi-finals: Warwickshire 3-4, St. Dominic's 1-3; Drumlane 2-6, Oldcastle 1-2.

Division 8 Cup final: Warwickshire 1-7, Drumlane 1-3.

Division 8 Shield quarter-finals: Palatine 5-5, Lancashire 1-2; Gloucestershire 0-6, Bray Emmets 1-2; Stratford-Grangecon 1-7, Clongeen 0-2; Arklow Geraldines-Ballymoney 3-5, Davidstown-Courtnacuddy 1-3.

Division 8 Shield semi-finals: Palatine 2-6, Gloucestershire 2-5; Stratford-Grangecon 0-4, Arklow Geraldines-Ballymoney 0-2.

Division 8 Shield final: Palatine 5-3, Stratford-Grangecon 0-3.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News