All the Féile results

Published 30/06/2015 | 00:00

Duffry
Duffry
Taghmon

Division 9, Group A: Clonard 1-7, Scotland 1-5; Breaffy 7-2, Fethard 2-3; Breaffy 14-4, Scotland 0-2; Fethard 10-8, Clonard 4-0; Breaffy 12-7, Clonard nil; Scotland 3-4, Fethard 3-1

Division 9, Group B: Hertfordshire 2-4, Buffers Alley 1-7; De La Salle 3-4, Derry Gaels 0-5; Buffers Alley 3-6, Derry Gaels 2-3; Hertfordshire 2-10, De La Salle 1-3; De La Salle 3-2, Buffers Alley 0-4; Hertfordshire 1-6, Derry Gaels 0-1.

Division 9, Group C: Philadelphia 5-4, Kilmore 1-1; San Francisco 4-9, St. Mary's (Rosslare) 1-0; Philadelphia 2-3, San Francisco 1-3; Kilmore 8-10, St. Mary's (Rosslare) 1-1; Philadelphia 4-2, St. Mary's (Rosslare) 1-5; San Francisco 5-6, Kilmore 0-5.

Division 9, Group D: Listowel Emmets 3-6, Bannow-Ballymitty 0-1; Killucan 3-5, St. Fintan's 1-4; Bannow-Ballymitty 6-4, St. Fintan's 2-4; Listowel Emmets 1-8, Killucan 2-5; Killucan 3-5, Bannow-Ballymitty 1-1; Listowel Emmets 4-5, St. Fintan's 1-1.

Division 9 Cup quarter-finals: Hertfordshire 3-2, Fethard 0-3; Breaffy 4-5, De La Salle 2-4; Killucan 1-10, Philadelphia 1-4; San Francisco 4-4, Listowel Emmets 2-5.

Division 9 Cup semi-finals: Killucan 3-6, Hertfordshire 3-1; Breaffy 3-6, San Francisco 2-4.

Division 9 Cup final: Killucan 2-3, Breaffy 1-2.

Division 9 Shield quarter-finals: St. Fintan's 2-7, Kilmore 1-3; Buffers Alley 7-1, Clonard 1-1; Derry Gaels 7-7, Scotland nil; Bannow-Ballymitty 7-8, St. Mary's (Rosslare) 2-2.

Division 9 Shield semi-finals: St. Fintan's 3-2, Buffers Alley 2-1; Derry Gaels 2-11, Bannow-Ballymitty 4-4.

Division 9 Shield final: St. Fintan's 3-9, Derry Gaels 1-3.

Division 10, Group A: Tourlestrane 3-5, Oulart-The Ballagh 2-3; Oylegate-Glenbrien 3-5, Seán O'Heslin's (Ballinamore) 0-6; Seán O'Heslin's (Ballinamore) 5-14, Tourlestrane 2-4; Oylegate-Glenbrien 4-5, Oulart-The Ballagh nil; Seán O'Heslin's (Ballinamore) 4-4, Oulart-The Ballagh 0-2; Oylegate-Glenbrien 4-5, Tourlestrane 0-2.

Division 10, Group B: Strokestown 3-8, Kildavin-Clonegal 0-7; Kinconly 4-12, Marshalstown-Castledockrell 0-1; Strokestown 4-3, Kilconly 1-3; Kildavin-Clonegal 4-6, Marshalstown-Castledockrell 1-0; Kinconly 7-9, Kildavin-Clonegal 0-4; Marshalstown-Castledockrell 5-10, Strokestown 2-1.

Division 10, Group C: Graiguecullen 4-11, St. Mullins 2-1; Hertfordshire 5-0, Geraldine O'Hanrahans 0-1; Graiguecullen 5-1, Hertfordshire 0-2; St. Mullins 6-4, Geraldine O'Hanrahans 2-2; St. Mullins 1-3, Hertfordshire 0-6; Graiguecullen 3-3, Geraldine O'Hanrahans 0-2.

Division 10, Group D: Danesfort 3-2, Castlemitchell 1-3; Portlaoise 4-4, Asca 3-0; Danesfort 10-3, Portlaoise 3-1; Castlemitchell 2-13, Asca nil; Danesfort 5-9, Asca 0-2; Castlemitchell 2-12, Portlaoise 4-2.

Division 10 Cup quarter-finals: Danesfort 7-5, Hertfordshire 1-2; Kilconly 3-6, Oylegate-Glenbrien 2-2; Castlemitchell 6-5, Graiguecullen 0-2; Strokestown 6-12, Seán O'Heslin's (Ballinamore) 0-2.

Division 10 Cup semi-finals: Strokestown 5-3, Castlemitchell 1-4; Danesfort 4-5, Kilconly 2-4.

Division 10 Cup final: Strokestown 3-6, Danesfort 2-2.

Division 10 Shield quarter-finals: St. Mullins 2-5, Asca 1-2; Kildavin-Clonegal 3-2, Oulart-The Ballagh 2-2; Portlaoise 9-6, Geraldine O'Hanrahans 1-0; Tourlestrane 10-13, Marshalstown-Castledockrell 1-0.

Division 10 Shield semi-finals: Kildavin-Clonegal 4-6, St. Mullins 0-2; Tourlestrane 3-7, Portlaoise 2-9.

Division 10 Shield final: Tourlestrane 3-5, Kildavin-Clonegal 0-5.

GIRLS' RESULTS

Division 1, Group A: Armagh Harps 3-6, Shelmalier 2-3; Crosserlough 3-5, Tinahely 0-1; Crosserlough 4-6, Armagh Harps 3-1; Tinahely 0-6, Shelmalier 0-2; Tinahely 1-4, Armagh Harps 2-1; Crosserlough 4-8, Shelmalier 0-1.

Division 1, Group B: Horeswood 1-9, Portlaoise 1-7; Taghmon-Camross 1-6, Aherlow 1-4; Aherlow 1-3, Portlaoise 0-6; Taghmon-Camross 2-7, Horeswood 0-6; Portlaoise 3-2, Taghmon-Camross 1-2; Horeswood 2-5, Aherlow 0-1.

Division 1, Group C: Seir Kieran 6-10, Kilmore 0-4; Royal Gaels 3-3, St. Patrick's (Wicklow) 0-4; St. Patrick's (Wicklow) 7-12, Kilmore 2-4; Seir Kieran 2-3, Royal Gaels 2-3; St. Patrick's (Wicklow) 4-4, Seir Kieran 2-1; Royal Gaels 5-11, Kilmore 2-2.

Division 1, Group D: St. Martin's 2-2, Killeeshil St. Mary's 0-7; Donaghmoyne 1-4, Arklow Geraldines-Ballymoney 0-5; Killeeshil St. Mary's 2-10, Donaghmoyne 2-0; Arklow Geraldines-Ballymoney 1-5, St. Martin's 0-1; Arklow Geraldines-Ballymoney 1-5, Killeeshil St. Mary's 0-1; Donaghmoyne 5-11, St. Martin's 0-2.

Division 1 Cup quarter-finals: Taghmon-Camross 6-4, Tinahely 1-1; Royal Gaels 2-4, Killeeshil St. Mary's 1-2; St. Patrick's (Wicklow) 3-7, Arklow Geraldines-Ballymoney nil; Crosserlough 3-3, Horeswood 1-0.

Division 1 Cup semi-finals: Royal Gaels 2-8, Taghmon-Camross 2-0; St. Patrick's (Wicklow) 5-3, Crosserlough 0-1.

Division 1 Cup final: St. Patrick's (Wicklow) 3-5, Royal Gaels 2-7.

Division 1 Shield quarter-finals: Seir Kieran 3-6, St. Martin's 1-1; Portlaoise 2-6, Shelmaliers 1-0; Kilmore 2-5, Donaghmoyne 0-2; Aherlow 1-4, Armagh Harps nil.

Division 1 Shield semi-finals: Seir Kieran 1-4, Portlaoise 0-3; Aherlow 7-6, Kilmore 0-2.

Division 1 Shield final: Seir Kieran 1-7, Aherlow 0-1.

Division 2, Group A: New York 4-9, HWH-Bunclody 1-0; Ballinasloe 3-1, Bray Emmets 1-3; New York 3-9, Ballinasloe 0-1; HWH-Bunclody 2-1, Bray Emmets 1-2; HWH-Bunclody 3-5, Ballinasloe 3-3; New York 4-9, Bray Emmets nil.

Division 2, Group B: Mungret St. Paul's 3-7, Blackwater nil; Suncroft 3-6, Crossabeg-Ballymurn 1-4; Blackwater 4-4, Crossabeg-Ballymurn 2-2; Mungret St. Paul's 1-8, Suncroft 0-5; Crossabeg-Ballymurn 3-4, Mungret St. Paul's 3-4; Suncroft 5-10, Blackwater 3-2.

Division 2, Group C: St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 3-6, Baltinglass 0-3; St. Eunan's 4-5, Naomh Eoin 2-4; Baltinglass 3-6, Naomh Eoin 3-5; St. Eunan's 2-4, St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 1-4; St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 1-7, Naomh Eoin 0-1; St. Eunan's 7-8, Baltinglass 1-6.

Division 2, Group D: Banner 10-7, St. Anne's 0-1; Currow 3-3, St. James' 4-0; St. Jame's 4-2, St. Anne's 2-3; Banner 3-5, Currow 1-3; Currow 6-5, St. Anne's 2-1; Banner 3-4, St. James' 2-1.

Division 2 Cup quarter-finals: St. Eunan's 2-8, Currow 1-1; Mungret St. Paul's 5-5, HWH-Bunclody 0-2; Banner 2-3, St. Oliver Plunkett's-Eoghan Ruadh 0-5; New York 4-3, Suncroft 1-4.

Division 2 Cup semi-finals: Mungret St. Paul's 2-3, St. Eunan's 0-5; New York 8-2, Banner 0-3.

Division 2 Cup final: New York 7-8, Mungret St. Paul's 1-1.

Division 2 Shield quarter-finals: Baltinglass 4-7, St. Anne's 1-1; Bray Emmets 2-2, Blackwater nil; Naomh Eoin 2-3, St. James' 2-1; Ballinasloe 2-6, Crossabeg-Ballymurn 0-4.

Division 2 Shield semi-finals: Bray Emmets 3-2, Baltinglass 0-3; Naomh Eoin 4-4, Ballinasloe 1-0.

Division 2 Shield final: Bray Emmets 3-2, Naomh Eoin 0-1.

Division 3, Group A: Clann na nGael 3-9, St. Nicholas' 0-3; Carryduff 3-4, Old Leighlin 3-2; Old Leighlin 2-3, St. Nicholas' 0-1; Clann na nGael 1-6, Carryduff 2-3; Carryduff 2-7, St. Nicholas' nil; Clann na nGael 3-6, Old Leighlin 0-3.

Division 3, Group B: Burren Rangers 3-6, Fintona 0-3; Cooley Kickhams 2-5, Valleymount 1-5; Valleymount 3-6, Burren Rangers 2-6; Cooley Kickhams 2-2, Fintona 1-2; Burren Rangers 2-4, Cooley Kickhams 3-1; Valleymount 5-5, Fintona 2-2.

Division 3, Group C: Gaultier 6-12, Castletown 0-1; Walterstown 8-3, Sarsfields 0-3; Castletown 3-7, Sarsfields 1-2; Gaultier 3-10, Walterstown nil; Gaultier 3-5, Sarsfields 0-4; Walterstown 5-1, Castletown 1-4.

Division 3, Group D: Loughnavalley 2-6, St. John's Volunteers 1-0; Glynn-Barntown 2-1, Erin's Own 0-6; Loughnavalley 3-3, Erin's Own 3-2; Glynn-Barntown 5-2, St. John's Volunteers 0-2; Erin's Own 4-7, St. John's Volunteers nil; Loughnavalley 1-2, Glynn-Barntown 0-2.

Division 3 Cup quarter-finals: Clann na nGael 8-12, Valleymount 0-2; Gaultier 5-7, Glynn-Barntown nil; Carryduff 1-5, Cooley Kickhams 0-1; Loughnavalley 4-4, Walterstown 1-0.

Division 3 Cup semi-finals: Gaultier 3-5, Carryduff 3-2; Clann na nGael 6-6, Loughnavalley 0-1.

Division 3 Cup final: Clann na nGael 1-6, Gaultier 1-5.
Division 3 Shield quarter-finals: Castletown 1-5, St. John's Volunteers 0-1; St. Nicholas' 4-4, Burren Rangers 0-4; Erin's Own 4-0, Sarsfields 2-5; Old Leighlin 3-7, Fintona nil.

Division 3 Shield semi-finals: St. Nicholas' 5-4, Castletown 1-2; Old Leighlin 2-4, Erin's Own nil.

Division 3 Shield final: Old Leighlin 3-9, St. Nicholas' 1-0.

Division 4, Group A: St. Anne's (Dublin) 4-7, St. Fintan's 0-1; Castlerahan 4-6, Gusserane 2-0; Gusserane 1-4, St. Fintan's 1-3; St. Anne's (Dublin) 3-1, Castlerahan 0-6; Castlerahan 8-6, St. Fintan's 2-0; St. Anne's 4-8, Gusserane 0-2.

Division 4, Group B: Ballymaguigan 5-5, Blessington nil; Glencar-Manorhamilton 8-6, Kilanerin 2-4; Ballymaguigan 8-2, Glencar-Manorhamilton 6-5; Kilanerin 5-4, Blessington 0-1; Glencar-Manorhamilton 5-4, Blessington nil; Ballymaguigan 2-6, Kilanerin 0-1.

Division 4, Group C: St. Paul's 6-7, Bannow-Ballymitty nil; Kinsale 4-7, Tinryland 1-1; Tinryland 2-2, Bannow-Ballymitty 2-2; St. Paul's 2-5, Kinsale 0-4; St. Paul's 5-2, Tinryland 1-1; Kinsale 7-4, Bannow-Ballymitty 3-2.

Division 4, Group D: Tourlestrane 9-3, Ballygarrett-Réalt na Mara 2-2; Longford Slashers 2-6, Carnew Emmets 1-0; Ballygarrett-Réalt na Mara 4-4, Carnew Emmets 1-6; Tourlestrane 3-12, Longford Slashers 1-2; Tourlestrane 11-14, Carnew Emmets 1-2; Longford Slashers 5-8, Ballygarrett-Réalt na Mara 1-4.

Division 4 Cup quarter-finals: St. Paul's 5-5, Longford Slashers 1-0; Ballymaguigan 3-2, Castlerahan 0-2; Kinsale 5-1, Tourlestrane 2-3; St. Anne's (Dublin) 3-5, Glencar-Manorhamilton 3-2.

Division 4 Cup semi-finals: St. Paul's 3-2, Ballymaguigan 2-2; St. Anne's (Dublin) 3-4, Kinsale 2-4.

Division 4 Cup final: St. Paul's 3-4, St. Anne's 2-4.

Division 4 Shield quarter-finals: Tinryland 1-3, Carnew Emmets 1-1; Kilanerin 4-0, St. Fintan's 1-6; Bannow-Ballymitty 8-5, Ballygarrett-Réalt na Mara 1-3; Gusserane 1-5, Blessington 0-1.

Division 4 Shield semi-finals: Tinryland 2-2, Kilanerin 1-3; Bannow-Ballymitty 2-3, Gusserane 1-2.

Division 4 Shield final: Bannow-Ballymitty 3-1, Tinryland 0-4.

Division 5, Group A: Scotland 0-9, Arklow Geraldines-Ballymoney 1-2; Bray Emmets 2-3, Newtown 2-3; Glyde Rangers 2-4, Ballysaggart 2-3; Newtown 5-6, Arklow Geraldines-Ballymoney 1-4; Glyde Rangers 2-6, Bray Emmets 0-1; Ballysaggart 5-6, Scotland 1-4; Glyde Rangers 4-3, Arklow Geraldines-Ballymoney 0-1; Newtown 3-3, Scotland 1-1; Ballysaggart 4-4, Bray Emmets 0-2; Ballysaggart 1-6, Newtown 1-3; Arklow Geraldines-Ballymoney 1-0, Bray Emmets 0-1; Glyde Rangers 3-1, Scotland 0-1; Ballysaggart 2-2, Arklow Geraldines-Ballymoney 1-1; Bray Emmets 2-4, Scotland 0-5; Newtown 3-3, Glyde Rangers 2-2.

Division 5, Group B: St. Ailbe's 6-26, Mount Leinster Rangers nil; Doonbeg 1-8, Clonmore 3-2; Mount Leinster Rangers 7-7, Doonbeg 1-2; St. Ailbe's 6-21, Clonmore 0-1; Mount Leinster Rangers 9-5, Clonmore 2-2; St. Ailbe's 6-12, Doonbeg nil.

Division 5 Cup semi-finals: St. Ailbe's 3-7, Ballysaggart 1-0; Mount Leinster Rangers 3-2, Glyde Rangers 1-2.

Division 5 Cup final: St. Ailbe's 4-6, Mount Leinster Rangers 3-0.

Division 5 Shield semi-finals: Doonbeg 1-2, Bray Emmets 1-1; Clonmore 4-0, Newtown 1-5.

Division 5 Shield final: Clonmore 2-3, Doonbeg 1-3.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News