Results and fixtures

Published 15/10/2016 | 00:00

Tom Doyle Supplies SFC final: Gusserane 0-11, Glynn-Barntown 0-10.

Ashdown Park/Amber Springs Hotels IFC semi-final replays: Taghmon-Camross 1-13, Ferns St. Aidan's 2-9; Bannow-Ballymitty 2-12, Ballyhogue 2-8.

Joyces Expert IAFC semi-final replay: Cloughbawn 6-8, Crossabeg-Ballymurn 1-11.

Top Oil IAHC semi-final replay: St. James' 0-15, Duffry Rovers 0-14.

Enniscorthy Farm Systems JFC semi-final replay: Shamrocks 0-15, Oylegate-Glenbrien 1-6.

Enniscorthy Farm Systems JAFC final: St. Martin's 1-9, HWH-Bunclody 2-5.

JBHC semi-finals: Adamstown 0-12, Blackwater 0-11; Craanford 2-11, Rapparees 0-15.

Enniscorthy Farm Systems JBFC semi-final replay: Fethard 1-12, Crossabeg-Ballymurn 2-4.

Gorey District JBFC final: Réalt na Mara 1-11, Ferns St. Aidan's 0-5.

Top Oil Leinster Schools Junior 'A' hurling (Fr. Cosgrave Cup): Castlecomer C.S. 1-17, St. Peter's (Wexford) 2-9; Kilkenny C.B.S. 3-9, Good Counsel (New Ross) 2-5.

Top Oil Leinster Schools Junior hurling 'B' championship: Enniscorthy C.B.S. 2-17, Gorey C.S. 2-12.

Top Oil Wexford Schools Junior hurling 'D' championship: Creagh College (Gorey) 4-15, Selskar College (Wexford) 3-3.

Top Oil South Leinster Schools Juvenile football 'C' championship: Presentation (Carlow) 5-10, Wexford C.B.S. 1-3.

SAT. OCT. 15

AT INNOVATE WEXFORD PARK: The Courtyard Ferns IHC final, Oylegate-Glenbrien v. Adamstown, 2 p.m. (Gearóid McGrath).

3.45 p.m. - Ashdown Park/Amber Springs Hotels IFC final, Bannow-Ballymitty v. Taghmon-Camross (Billy Dodd).

AT NEW ROSS: Top Oil IAHC final, St. James' v. Fethard, 1.30 p.m.

3.15 p.m. - JAHC final, Monageer-Boolavogue v. Cloughbawn (Derek Murphy).

SUN. OCT. 16

AT INNOVATE WEXFORD PARK: JHC final, Shelmaliers v. Gusserane, 1.30 p.m. (Pádraig Byrne).

3.30 p.m. - Pettitt's SHC final, Oulart-The Ballagh v. Cloughbawn (Justin Heffernan).


AT ST. PATRICK'S PARK: Joyces Expert IAFC final, Cloughbawn v. Duffry Rovers, 8 p.m.

SAT. OCT. 22

AT AWAY VENUE: AIB Leinster Club IFC, Bannow-Ballymitty or Taghmon-Camross v. Arklow Geraldines Ballymoney (Wicklow), 2 p.m. (James King, Dublin).

AT AWAY VENUE: AIB Leinster Club JFC, Duffry Rovers or Cloughbawn v. Westmeath or Dublin reps., 2 p.m. (Davy Moore, Laois).

SUN. OCT. 23

AT INNOVATE WEXFORD PARK: JBHC final, Adamstown v. Craanford, 2 p.m.

3.45 p.m. - Wexford People Minor football Premier championship final, Mogue O'Rahilly's v. St. Martin's.

AT BELLEFIELD: JBFC semi-final, Monageer-Boolavogue v. Réalt na Mara, 2 p.m.

3.45 p.m. - Enniscorthy Farm Systems JFC final, Monageer-Boolavogue v. Shamrocks.

SUN. OCT. 30

AT HOME VENUE: AIB Leinster Club SFC, Gusserane v. Ferbane or Rhode (Offaly), 2 p.m. (Brendan Cawley, Kildare).

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles