Results and fixtures

Published 29/10/2016 | 00:00

Fethard’s Graham O’Grady is closed down by St.James’ duo Daniel Keating and Mark Molloy in the replayed Top Oil IAHC final
Fethard’s Graham O’Grady is closed down by St.James’ duo Daniel Keating and Mark Molloy in the replayed Top Oil IAHC final

AIB Leinster Club IFC first round: Arklow Geraldines Ballymoney (Wicklow) 2-11, Taghmon-Camross 1-11.

Top Oil IAHC final replay: St. James' 2-13, Fethard 0-11.

Joyces Expert IAFC final: Duffry Rovers 2-7, Cloughbawn 1-9.

AIB Leinster Club JFC quarter-final: Castletown-Finea-Coole-Whitehall (Westmeath) 3-16, Duffry Rovers 0-4.

JHC final replay: Shelmaliers 6-13, Gusserane 0-10.

Enniscorthy Farm Systems JFC final: Shamrocks 2-6, Monageer-Boolavogue 0-8.

JBHC final: Craanford 0-14, Adamstown 2-5.

Enniscorthy Farm Systems JBFC semi-final: Monageer-Boolavogue 2-9, Réalt na Mara 2-6.

Greenstar U21FC Premier preliminary round: Crossabeg-Ballymurn 2-10, Starlights 0-13 (AET); St. Martin's 2-14, Ballyhogue 0-10.

Wexford District U21FC R1 semi-final: Sarsfields 5-12, St. Anne's 1-10.

New Ross District U21FC R1 semi-final: Rathgarogue-Cushinstown 2-12, Geraldine O'Hanrahans 1-9.

Top Oil Leinster Schools Senior hurling 'B' championship: F.C.J. (Bunclody) 3-11, Gorey C.S. 1-13.

Top Oil Leinster Schools Junior hurling 'A' shield final: Good Counsel (New Ross) 2-15, St. Peter's (Wexford) 0-8.

Top Oil South Leinster Schools Junior hurling 'B' championship final: St. Mary's C.B.S. (Enniscorthy) 3-11, Coláiste Mhuire (Johnstown) 2-8.

TUES. OCT. 25

AT EIRE OG, CARLOW: Top Oil South Leinster Schools Juvenile football 'A' quarter-final, Good Counsel (New Ross) v. Scoil Mhuire (Clane), 12 noon.

AT NETWATCH FENAGH C.O.E.: Top Oil South Leinster Schools Juvenile football 'A' quarter-final, St. Peter's (Wexford) v. Patrician (Newbridge), 12 noon.

AT ST. PATRICK'S PARK: Rackard League mini-sevens girls' football final, Ballythomas v. Danescastle, 7 p.m.

7.45 p.m. - Rackard League mini-sevens boys' football final, Castletown v. Poulfur.

WEDS. OCT. 26

AT BORRIS: Top Oil Leinster Schools SH 'A' league, Good Counsel (New Ross) v. Borris V.S., 2 p.m.

FRI. OCT. 28

VENUE TBC: Top Oil Leinster Schools Junior hurling 'B' semi-final, St. Mary's C.B.S. (Enniscorthy) v. Ardscoil Rís (Glasnevin), 12 noon.

SAT. OCT. 29

AT BELLEFIELD: Enniscorthy Farm Systems JBFC final, Monageer-Boolavogue v. Fethard, 4.15 p.m.

AT KILLURIN: Greenstar U21FC Premier quarter-final, Glynn-Barntown v. St. Martin's, 3.45 p.m.

AT HOLLYMOUNT: Greenstar U21FC Premier quarter-final, Shelmaliers v. Naomh Eanna, 3.45 p.m.

AT BALLYMURN: Greenstar U21FC Premier quarter-final, Crossabeg-Ballymurn v. Dunbrody Gaels, 3.45 p.m.

AT KILMORE: Wexford District U21FC R1 final, Kilmore v. Sarsfields, 3 p.m. (Stephen Burke).

AT ADAMSTOWN: New Ross District U21FC R1 quarter-final, Adamstown v. Bannow-Ballymitty/Clongeen, 4 p.m. (John Tobin).

SUN. OCT. 30

AT NEW ROSS: AIB Leinster Club SFC first round, Gusserane v. Rhode (Offaly), 2 p.m. (Brendan Cawley, Kildare).

MON. OCT. 31

AT BUNCLODY: Enniscorthy District U21FC R1, HWH-Bunclody v. Na Fianna, 2 p.m. (Aiden O'Brien).

AT COOLREE: Enniscorthy District U21FC R1, Duffry Rovers v. Oylegate-Glenbrien, 2 p.m. (Brendan Martin).

SAT. NOV. 5

AT AWAY VENUE: AIB Leinster Club IHC quarter-final, Oylegate-Glenbrien v. Kiltale (Meath).

AT ROBINSTOWN: AIB Leinster Club JHC quarter-final, St. James' v. St. Oliver Plunkett's (Westmeath).

SUN. NOV. 6

AT INNOVATE WEXFORD PARK: AIB Leinster Club SHC quarter-final, Oulart-The Ballagh v. St. Rynagh's (Offaly).

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News