Schoolboys results

Published 23/01/2016 | 00:00

Under-12 Cup first round 2004: Killenagh Wanderers 0, Rathnure United 1; Gorey Celtic 8, Ferns United 0; Courtown Hibs 0, Adamstown 8; Shamrock Rovers 3, Cloughbawn 2 (AET); Corach Ramblers 0, Gorey Rangers 3; New Ross Town v. Bridge Rovers (off); Wexford Albion 'B' 5, Camolin Celtic 4; St. Joseph's 'A' 8, Tombrack United 0; Moyne Rangers 0, Wexford Celtic 'A' 4; Forth Celtic 'B' 1, Duncannon 0.

Under-12 Cup second round 2004: Oylegate United 1, Shelburne United 0; Curracloe United 1, St. Leonards 2; Bunclody 1, Ballymurn Celtic 1 (Bunclody won 4-1 on penalties); North End United 2, Fethard Rangers 7; Wexford Albion 'A' 6, St. Joseph's 'B' 0; Campile United 3, St. Cormac's 3 (Campile won 4-2 on penalties); Fastnet Rovers v. Rosslare Rangers (off).

Under-12 Division 1 2004: Forth Celtic 2, All Blacks 1.

Under-12 Division 1A 2004: Glynn Barntown 2, New Ross Celtic 1.

Under-12 Division 3 2004: Gorey Rangers 'B' 1, Gorey Celtic 'B' 6.

Under-12 Division 3A 2004: Wexford Celtic 'B' 1, Glynn Barntown 'B' 3; Gorey Celtic 'C' 1, Bree United 2.

Under-14 Cup first round 2002: Rathnure United 3, Enniscorthy Town 1; Camolin Celtic 4, St. Joseph's 2.

Under-14 Cup second round 2002: Wexford Celtic 2, Fastnet Rovers 2 (Fastnet won 4-3 on penalties); St. Cormac's 5, New Ross Town 0; Shamrock Rovers 2, Duncannon 4; Gorey Celtic 0, Cloughbawn 1; Shelburne United 0, Gorey Rangers 5; Adamstown 3, Curracloe United 2; Ballymurn Celtic 8, Kilmore United 1; Bunclody 0, Campile United 7; Glynn Barntown 3, Bree United 7; Tombrack United 2, Bridge Rovers 4; Corach Ramblers 5, Ferns United 0; Forth Celtic 1, Moyne Rangers 1 (Forth won 3-2 on penalties); St. Leonards v. New Ross Celtic (off); Wexford Albion 'A' 2, Blackwater 0.

Under-16 Cup first round 2000: Taghmon United v. Rosslare Rangers (off); Ferns United 0, Shelburne United 0 (Shelburne won 5-4 on penalties); Shamrock Rovers 3, Duncannon 5; Wexford Albion 'A' 1, North End United 4; Killenagh Wanderers 1, Bunclody 5; New Ross Celtic 0, St. Leonards 5.

Under-16 Cup second round 2000: Wexford Albion 'B' 0, Camolin Celtic 8; Wexford Celtic 4, Gorey Celtic 1; St. Joseph's 2, Kilmore United 3; Moyne Rangers 6, Gorey Rangers 0.

Under-16 Division 3 2000: Newpark United 0, Bridge Rovers 2.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News