Schoolboys results

Published 14/05/2016 | 00:00

Under-11 Cup semi-final 2005: Forth Celtic 4, New Ross Town 1.

Under-11 Division 1 2005: Wexford Celtic 0, Wexford Albion 5; Bridge Rovers 2, Gorey Rangers 3; Wexford Albion 1, Forth Celtic 4; Wexford Celtic 1, St. Joseph's 5.

Under-11 Division 1A 2005: Duncannon 0, New Ross Town 3; Glynn Barntown 1, North End United 3; Gorey Celtic 1, New Ross Celtic 3; Rosslare Strand 3, Moyne Rangers 6.

Under-11 Division 2 2005: Courtown Hibs 1, Blackwater 3; St. Cormac's 4, Adamstown 2; Shamrock Rovers 0, Enniscorthy Town 1; A.F.C. Legia 1, Rosslare Rangers 5.

Under-11 Division 2A 2005: Ferns United 6, Curracloe United 3; Bunclody 0, Curracloe United 1; Fastnet Rovers 5, Ferns United 1; Caim United 0, Fastnet Rovers 0.

Under-11 Division 3 2005: Wexford Celtic 'B' 1, Camolin Celtic 3; Forth Celtic 'B' 7, Ballymurn Celtic 1; Oylegate United 8, Newpark United 1; Gorey Rangers 'B' 1, Tombrack United 3.

Under-11 Division 3A 2005: Cushinstown 1, Forth Celtic 'C' 2; New Ross Celtic 'B' 8, Ajax Athletic 1; New Ross Town 'B' 2, Adamstown 'B' 0; St. Joseph's 'B' 6, Forth Celtic 'C' 1; New Ross Celtic 8, Ajax Athletic 1.

Under-12 Division 1 2004: Wexford Albion 0, Wexford Celtic 2; Bridge Rovers 3, Forth Celtic 2; St. Joseph's 4, All Blacks 0; All Blacks 3, Gorey Rangers 0; Wexford Albion 'A' 0, Bridge Rovers 0.

Under-12 Division 1A 2004: Duncannon 0, Glynn Barntown 3; Gorey Celtic 3, St. Leonards 0; New Ross Celtic 0, Gorey Celtic 3; St. Leonards 1, Glynn Barntown 'A' 2.

Under-12 Division 2 2004: Fethard Rangers 3, Adamstown 0; St. Cormac's 4, Shamrock Rovers 5; New Ross Town 1, Courtown Hibs 0; Rosslare Rangers 1, Campile United 3; Fethard Rangers 2, St. Cormac's 0; Rosslare Rangers 0, Shamrock Rovers 4; Courtown Hibs 0, New Ross Town 1.

Under-12 Division 2A 2004: Fastnet Rovers 2, Corach Ramblers 3; Bunclody 0, Cloughbawn 2; Wexford Albion 'B' 1, Shelburne United 3; Fastnet Rovers 3, Bunclody 0; Ferns United 1, Cloughbawn 5.

Under-12 Division 3 2004: Rathnure United 7, Gorey Rangers 'B' 0; Oylegate United 4, Tombrack United 0; Kilmore United 5, Gorey Celtic 'B' 0.

Under-12 Division 3A 2004: Glynn Barntown 'B' 3, Bree United 0; Gorey Celtic 'C' 0, St. Joseph's 'B' 4.

Under-13 Division 1 2003: Forth Celtic 4, St. Leonards 0; Gorey Rangers 6, St. Cormac's 0.

Under-13 Division 1A 2003: Gorey Celtic 8, Moyne Rangers 1; Adamstown 1, Enniscorthy Town 2.

Under-13 Division 2 2003: Courtown Hibs 1, New Ross Town 9; St. Joseph's 4, New Ross Celtic 1; All Blacks 2, Glynn Barntown 1.

Under-13 Division 2A 2003: Rosslare Strand 3, Bree United 2; Corach Ramblers 7, Gorey Celtic 'B' 1; St. Joseph's 'B' 3, Glynn Barntown 'B' 0.

Under-14 Division 1 2002: Gorey Rangers 5, Forth Celtic 0; Forth Celtic 2, St. Leonards 0.

Under-14 Division 1A 2002: New Ross Celtic 2, Campile United 5; Wexford Albion 'A' 3, St. Joseph's 3.

Under-14 Division 2 2002: Bridge Rovers 7, Adamstown 0.

Under-14 Division 2A 2002: Gorey Rangers 'B' 0, St. Cormac's 3.

Under-14 Division 3 2002: Enniscorthy Town 3, Kilmore United 2; Shelburne United 8, Wexford Albion 'B' 2.

Under-15 Division 1 2001: Moyne Rangers 0, North End United 2; Forth Celtic 3, Wexford Albion 0.

Under-15 Division 2 2001: St. Cormac's 2, Campile United 0.

Under-16 Division 1 2000: Moyne Rangers 0, North End United 0; Gorey Rangers 0, Bunclody 0; Bunclody 0, North End United 4; Duncannon 3, Ferns United 1; Moyne Rangers 3, Gorey Rangers 0.

Under-16 Division 2 2000: Rosslare Rangers 1, Shelburne United 4; Taghmon United 2, St. Joseph's 2.

Under-16 Division 3 2000: Bridge Rovers 4, Kilmore United 0; Wexford Albion 'B' 0, Killenagh Wanderers 4.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News