Schoolboys' results

Under-11 Cup round three: Gorey Rangers 5, Corach Rambers 0; Oylegate United 2, Shelburne 3; New Ross Town 0, Forth Celtic A 2; Wexford Bohs 0, Bunclody 4; Camolin Celtic 4, Wexford Celtic 1; Bridge Rovers B 1, Gorey Celtic 7; Cloughbawn 9, Newpark 4.

Under-11 Division 1A: All Blacks 0, Bridge Rovers 8; Duncannon 1, New Ross Celtic 4.

Under-11 Division 2: Fastnet Rovers 0, St. Cormac's 3; Rosslare Strand 5, Rosslare Rangers 1; St. Leonards 1, Caim United 2; Curracloe 5, Glynn Barntown 1.

Under-11 Division 2A: Ferns United 2, Fethard Rangers 0; Tombrack United 4, Ballymurn Celtic 2.

Under-11 Division 3: Shelburne v. Forth Celtic B (off); New Ross Town B 4, Bree United 1; Campile United v. Ajax (off); Curracloe United B v. Newpark (off); Forth Celtic B 2, Curracloe United B 7.

Under-11 Division 3A: Killenagh Wanderers 1, The Ballagh 5.

Under-11 Division 4: Rathnure United 3, AFC Legia 2; Glynn Barntown B 3, Gorey Rangers B 3; Cushinstown 2, Gorey Celtic B 6.

S.F.A.I. Under-13 Cup semi-final: Forth Celtic A 1, Wexford Celtic A 3.

Under-13 Cup round three: Corach Ramblers 0, Wexford Albion 8; St. Leonards 1, Oylegate 1 (St. Leonards won 4-1 on penalties); Fethard Rangers 3, Moyne Rangers 0; Gorey Celtic C 0, Glynn Barntown A 3; Shamrock Rovers A 4, Wexford Celtic B 0.

Under-13 Division 1: All Blacks 4, St. Joseph's 2.

Under-13 Division 1A: Bridge Rovers 1, Duncannon 1.

Under-13 Division 2: Bunclody 5, Rosslare Rangers 2; St. Cormac's 1, New Ross Town A 8.

Under-13 Division 2A: Curracloe United 4, Killenagh Wanderers 1; Ferns United 3, Shelburne 3; Fastnet Rovers 0, Kilmore United 3.

Under-13 Division 3: Bree United 1, Glynn Barntown B 1; Gorey Celtic B 6, Tombrack United 1.

Under-13 Division 3A: Shamrock Rovers B v. Wexford Celtic B (off); New Ross Town B 3, Camolin Celtic 2.

Under-15 Cup quarter-final: Gorey Rangers 2, Cloughbawn 0.

Under-15 Division 1: Wexford Albion 1, North End United 1; Campile 2, Forth Celtic 5.

Under-15 Division 1A: Bridge Rovers 1, Ballymurn Celtic 5; Corach Ramblers 3, Blackwater 3; St. Leonards 1, St. Joseph's 3.

Under-15 Division 2: Glynn Barntown 3, Adamstown 2; Duncannon 3, Wexford Celtic 1; Camolin Celtic 0, St. Cormac's 3.

Under-15 Division 2A: Curracloe United 1, Rathnure 4; Shelburne 3, Enniscorthy Town 3; Forth Celtic B 2, Fastnet Rovers 3.

Under-15 Division 3: Wexford Albion B v. Tombrack United (off); Kilmore United 2, Gorey Rangers B 3.

Wexford People

Most Read

Promoted articles

News