Schoolboys results and fixtures

Published 19/03/2016 | 00:00

Under-11 Division 2A 2005: Caim United 5, Curracloe United 2.

Under-11 Division 3A 2005: Adamstown 'B' 7, Ajax Athletic 0.

Under-12 Cup third round 2004: New Ross Town 1, Forth Celtic 'A' 1 (Celtic won 3-1 on penalties).

Under-12 Division 1 2004: Wexford Celtic 'A' 1, St. Joseph's 'A' 3; Bridge Rovers 1, Wexford Albion 'A' 4; Gorey Rangers 0, All Blacks 1.

Under-12 Division 1A 2004: North End United 0, Glynn Barntown 'A' 6; Moyne Rangers 3, New Ross Celtic 3; Duncannon 0, St. Leonards 2.

Under-12 Division 2 2004: Campile United 6, Courtown Hibs 1; Rosslare Rangers 2, Fethard Rangers 5; St. Cormac's v. Shamrock Rovers (off).

Under-12 Division 2A 2004: Cloughbawn 2, Ferns United 1; Bunclody 2, Fastnet Rovers 0; Shelburne United 3, Wexford Albion 'B' 1.

Under-12 Division 3 2004: Forth Celtic 'B' 3, Rathnure United 1; Gorey Celtic 'B' 0, Tombrack United 2; Kilmore United 1, Killenagh Wanderers 5; Oylegate United 6, Gorey Rangers 'B' 0.

Under-12 Division 3A 2004: Ballymurn Celtic 5, St. Joseph's 'B' 0; Camolin Celtic 3, Wexford Celtic 'B' 2; Gorey Celtic 'C' 0, Glynn Barntown 'B' 0.

Under-13 Division 2A 2003: Glynn Barntown 0, St. Joseph's 'B' 7.

Under-14 Cup third round 2002: Campile United 3, North End United 2.

Under-14 Division 1 2002: Blackwater 1, Forth Celtic 3; Gorey Rangers 1, Moyne Rangers 1.

Under-14 Division 1A 2002: St. Joseph's 2, New Ross Celtic 2; Wexford Albion 'A' 2, Corach Ramblers 0.

Under-14 Division 2 2002: Bridge Rovers 3, Gorey Celtic 0; Duncannon 3, Adamstown 6; Wexford Celtic 0, Ballymurn Celtic 6.

Under-14 Division 2A 2002: Camolin Celtic 2, St. Cormac's 3; Curracloe United 2, Glynn Barntown 4; Cloughbawn 3, Gorey Rangers 'B' 0.

Under-14 Division 3 2002: Enniscorthy Town 1, Tombrack United 1; Kilmore United 2, Shelburne United 0; Wexford Albion 'B' 0, New Ross Town 4.

Under-14 Division 3A 2002: Rathnure United 7, Bunclody 0; Fastnet Rovers v. Ferns United (off).

Under-16 Division 1 2000: Ferns United 0, Gorey Rangers 1; Moyne Rangers 4, Bunclody 1; North End United 6, Wexford Albion 'A' 0.

Under-16 Division 2 2000: Rosslare Rangers 2, Taghmon United 3; St. Joseph's 4, Shamrock Rovers 4; Wexford Celtic 2, St. Leonards 0.

Under-16 Division 3 2000: Camolin Celtic 3, Newpark United 1; Gorey Celtic 3, Bridge Rovers 2; Kilmore United 2, Wexford Albion 'B' 4.

WEDS. MARCH 16

Under-11 Division 2A 2005 (5.30): Corach Ramblers v. Fastnet Rovers (J. Cleere).

FRI. MARCH 18

Under-13 Division 2 2003 (3.00): St. Joseph's v. Courtown Hibs.

SAT. MARCH 19

Under-9 Group A 2007 (10.00): Bridge Rovers v. Wexford Albion; Forth Celtic v. Glynn Barntown; Wexford Celtic v. Curracloe United; North End United idle.

Under-9 Group B 2007 (10.00): All Blacks v. Adamstown; Corach Ramblers v. Rosslare Rangers; Oylegate United v. Taghmon United; Rosslare Strand v. Fastnet Rovers.

Under-9 Group C 2007 (10.00): Cushinstown v. New Ross Town; Duncannon v. New Ross Celtic; Shelburne United v. A.F.C. Legia; St. Leonards v. Campile United.

Under-9 Group D 2007 (10.00): Caim United v. Rathnure United; Enniscorthy Town v. Bree United; St. Cormac's v. Moyne Rangers; Shamrock Rovers idle.

Under-9 Group E 2007 (10.00): Ballagh United v. Camolin Celtic; Bunclody v. Gorey Celtic; Courtown Hibs v. Tombrack United; Ferns United v. Gorey Rangers; St. Joseph's v. Newpark United.

Under-11 Cup third round 2005: New Ross Celtic 'A' v. Fastnet Rovers (11.00, A. Tobin); Courtown Hibs v. North End United (1.00, M. Kenny); Shamrock Rovers v. St. Joseph's (11.30, S. Vardy); Moyne Rangers v. Forth Celtic 'B' (1.30, J. O'Neill); St. Cormac's v. Newpark United (11.00, P. Nolan).

Under-11 Division 1 2005: All Blacks v. Forth Celtic (1.00, M. Comiskey); Wexford Albion v. Gorey Rangers (2.00 G. Jones); Wexford Celtic v. Bridge Rovers (11.00, J. Kelly).

Under-11 Division 1A 2005: Gorey Celtic v. Duncannon (11.00, J. Doyle); New Ross Town v. Glynn Barntown (1.00, J. Cleere); Rosslare Strand idle.

Under-11 Division 2 2005: Blackwater v. Adamstown (11.00, S. Burke); Rosslare Rangers v. Enniscorthy Town (12.30, A. Foley); A.F.C. Legia idle.

Under-11 Division 2A 2005: Bunclody v. Corach Ramblers (11.00, K. Farynik); Cloughbawn v. Shelburne United (1.00, F. Sinnott); Curracloe United v. Caim United (11.00, N. Whelan); Ferns United idle.

Under-11 Division 3 2005 (1.00): Ballymurn Celtic v. Oylegate United (N. O'Connor); Gorey Rangers 'B' v. Wexford Celtic 'B' (M. Franklin); Tombrack United v. Camolin Celtic (M. Hogan).

Under-11 Division 3A 2005: Adamstown 'B' v. New Ross Town 'B' (11.00, L. Doyle); Ajax Athletic v. New Ross Celtic 'B' (11.00, W. Murphy); Cushinstown v. Curracloe United 'B' (2.30, J. Stafford); Forth Celtic 'C' v. St. Joseph's 'B' (11.00, D. Egan).

Under-13 Cup second round 2003 (3.00): Moyne Rangers v. All Blacks (M. Colfer).

Under-13 Division 1 2003: Bridge Rovers v. Gorey Rangers (12.30, S. Burke); North End United v. St. Leonards (1.30, J. Diskin); St. Cormac's v. Forth Celtic (2.00, P. Redmond).

Under-13 Division 1A 2003: Enniscorthy Town v. Wexford Albion (3.00, G. Cleary); Gorey Celtic v. Duncannon (12.00, J. Doyle); Adamstown idle.

Under-13 Division 2 2003: Glynn Barntown v. New Ross Town (11.00, D. Dennehy); Wexford Celtic v. New Ross Celtic (1.30, M. Kelly).

Under-13 Division 2A 2003: Corach Ramblers v. Newpark United (12.30, R. Dwyer); Glynn Barntown 'B' v. Gorey Celtic 'B' (12.30, D. Dennehy); Rosslare Strand v. Cloughbawn (11.00, A. Foley); St. Joseph's 'B' v. Bree United (3.30, D. Herbage).

Under-15 Cup quarter-finals 2001: St. Leonards v. Moyne Rangers (11.00, P. O'Rourke); St. Cormac's v. St. Joseph's (12.00, P. Nolan); Gorey Rangers 'B' v. Forth Celtic (3.00, M. Franklin); North End United v. Gorey Rangers 'A' (11.00, D. Donovan).

Under-15 Division 1 2001 (11.00): Wexford Albion v. Taghmon United (H. Morris).

Under-15 Division 1A 2001: Camolin Celtic v. Blackwater (1.00, S. Hadley); Cloughbawn v. Ferns United (1.30, S. Vardy).

Under-15 Division 2 2001 (12.00): New Ross Celtic v. Shamrock Rovers (A. Tobin); Wexford Celtic v. Campile United (B. Hennessy); Rathnure United idle.

Under-15 Division 2A 2001: Corach Ramblers v. Enniscorthy United (11.00, R. Dwyer); New Ross Town v. Enniscorthy Town (2.00, E. Molloy); Forth Celtic 'B' idle.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News