Schoolboys soccer results

Published 21/04/2015 | 00:00

Under-16 Cup semi-final 1999: Gorey Rangers 1, Wexford Albion 0.

Under-16 Division 1 1999: Forth Celtic 1, Wexford Albion 1; Campile United 1, Gorey Rangers 2; Moyne Rangers 4, St. Leonards 4.

Under-16 Division 1A 1999: New Ross Celtic 3, Gorey Rangers 'B' 2; Curracloe United 2, Shelburne 1; Curracloe United 0, Gorey Celtic 6.

Under-16 Division 2 1999: Bree United 4, Rosslare Rangers 4; Tombrack United 9, Blackwater 2.

Under-16 Division 2A 1999: Kilmore United 2, Wexford Albion 'C' 3; Taghmon United 3, All Blacks 2; Ferns United 4, Forth Celtic 'B' 2.

Under-15 Cup semi-finals 2000: Duncannon 5, Wexford Albion 2; North End United 6, Moyne Rangers 0.

Under-15 Division 1 2000: Bunclody 1, North End United 5; Gorey Rangers 6, New Ross Celtic 1; Rosslare Rangers 1, Bunclody 1

Under-15 Division 2 2000: Shamrock Rovers 3, Gorey Rangers 'B' 0.

Under-15 Division 3 2000: All Blacks 3, Killenagh Wanderers 1; Cloughbawn 0, St. Joseph's 5.

Under-14 Division 1 2001: Gorey Rangers 1, North End United 1.

Under-14 Division 1A 2001: Wexford Albion 1, Taghmon 8.

Under-14 Division 2 2001: Forth Celtic 'B' 2, Shamrock Rovers 2; Fethard Rangers 1, Ferns United 8; St. Cormac's 1, Forth Celtic 'B' 2.

Under-14 Division 2A 2001: Kilmore United 3, Corach Ramblers 0.

Under-13 Cup semi-finals 2002: Bridge Rovers 0, Moyne Rangers 4; Corach Ramblers 1, Gorey Rangers 2.

Under-13 Division 2 2002: St. Cormac's 8, Gorey Rangers 'B' 0; Adamstown 3, Wexford Celtic 1; Ballymurn Celtic 1, St. Joseph's 1; Bree United 5, Shamrock Rovers 3.

Under-13 Division 2A 2002: Cloughbawn 5, Taghmon 0; Bunclody 0, New Ross Town 7; Wexford Albion 'B' 2, Cloughbawn 2.

Under-13 Division 3 2002: New Ross Celtic 'B' 1, Camolin Celtic 3; Fastnet Rovers 1, Glynn Barntown 4; Glynn Barntown 0, Camolin Celtic 2; Fastnet Rovers 3, New Ross Celtic 'B' 2; Killenagh Wanderers 3, Gorey Celtic 'B' 0.

Under-12 Division 1 2003: North End United 1, Gorey Rangers 2.

Under-12 Division 2 2003: Enniscorthy Town 0, Gorey Celtic 1; Adamstown 1, Glynn Barntown 3.

Under-12 Division 2A 2003: Bree United 0, St. Joseph's 7.

Under-11 Cup semi-finals 2004: Glynn Barntown 0, St. Joseph's 0 (Glynn Barntown won 3-2 on penalties); Shamrock Rovers 4, Forth Celtic 2.

Under-11 Division 1 2004: Gorey Rangers 4, Bridge Rovers 1; Moyne Rangers 1, Wexford Celtic 8; Wexford Albion 7, St. Leonards 1.

Under-11 Division 1A 2004: Duncannon 0, Forth Celtic 5; Courtown Hibs 7, Duncannon 0; North End United 1, All Blacks 2.

Under-11 Division 2A 2004: Campile United 2, Curracloe United 1; Fastnet Rovers 1, Adamstown 1; New Ross Town 1, Gorey Celtic 2; Bree United 2, Corach Ramblers 4; Bunclody 1, Fethard Rangers 2.

Under-11 Division 3 2004: St. Joseph's 'B' 1, Gorey Celtic 'B' 4; Fastnet Rovers 'B' 0, Ballymurn Celtic 6; Rathnure United 3, Tombrack United 3.

Under-11 Division 3A 2004: Oylegate 2, Killenagh Wanderers 2.

Under-11 Division 3A play-off 2004: Oylegate 6, Killenagh Wanderers 3.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News