Soccer fixtures

Published 25/08/2015 | 00:00

ADULT FIXTURES

Saturday, August 29

LFA Senior Cup preliminary round: Sportslink Aylesbury v. North End United (3 p.m.).

Sunday, August 30

Premier Division: Curracloe United v. Campile United (11, J. O'Neill/J. Kelly/D. Campion); Ferns United v. Rosslare Rangers (11, N. Boland/K. Dunne/M. Franklin); Gorey Rangers v. New Ross Celtic (11, D. Ennis/D. Donovan/J. Doyle); Kilmore Utd v. Shamrock Rovers (11, M. Kelly/J. Diskin/M. Comiskey).

Division 1: Adamstown v. Gorey Celtic (11, A. Tobin); Forth Celtic v. St. Leonards (2, M. Comiskey); Bunclody v. Shelburne (11, M. Kenny); Taghmon United v. North End United 2nd (2, J. Kelly); Tombrack United v. Wexford Bohs (11, G. O'Brien).

Division 2: Corach Ramblers v. Wexford Celtic (11, E. Molloy); Crossabeg v. St. Cormac's (11, P. Nolan); Enniscorthy Town v. St. Joseph's (11, M. Hogan); Gorey Rangers 2nd v. Ajax Athletic (1, D. Donovan); Rosslare Strand v. Moyne Rangers B (11, M. Farrell).

Division 2A: Coolgreany Celtic v. Fastnet Rovers (1.30, J. Doyle); Enniscorthy Utd v. New Ross Celtic 2nd (11, P. Rowlands); Fethard Rangers v. Killenagh (11, D. Gaul); Forth Celtic 2nd v. Shamrock Rovers 2nd (12, G. Jones); New Ross Town v. Duncannon (11, J. Wafer).

Division 3: Castledockrell v. Caim United (2, B. Hennesssy); Rosslare Port v. Rosbercon (11, P. Redmond); Ferns United 2nd v. North End United 3rd (1, K. Dunne); Oylegate United v Bree United (11, B. O'Brien); Raheen F.C. v. Rathnure (11, J. Tobin).

Division 3A: All Blacks v. Campile United 2nd (11, M. Colfer); Ballagh v. Camolin Celtic (11, S. Vardy); Crossabeg 2nd v. Ballymurn Celtic (1, P. Nolan); Kilmore United 2nd v. Wexford Celtic 2nd (1, J. Diskin); Bunclody 2nd v. Shelburne 2nd (1, M. Kenny).

Division 4: Adamstown 2nd v. Gorey Celtic 2nd (1, A. Tobin); Curracloe United 2nd v. Rosbercon 2nd (1, D. Campion); Enniscorthy United 2nd v. Wexford Bohs 2nd (1, F. Sinnott); Carne F.C. v. Moyne Rangers 3rd (11, R. Murphy); Wexford Albion v. Boolavogue (11, P. O'Rourke).

Division 4A: Corach Ramblers 2nd v. St. Leonards 2nd (1, J. Stafford); Enniscorthy Town 2nd v. St. Joseph's 2nd (1, W. Murphy); Ferns United 3rd v. Ajax Athletic 2nd (1.30, M. Franklin); Orrill United v. Rosslare Rangers 2nd (11, B. Holohan); Rosslare Strand 2nd v. Cloughbawn 2nd (1, M. Farrell).

Division 5: Rosslare Port 2nd v. Killenagh (1, P. Redmond); Orrill United 2nd v. St. Cormac's 2nd (1, B. Holohan); Taghmon United 2nd v. Camolin Celtic 2nd (12, R. Dwyer); Tombrack United 2nd v. Caim United 2nd (1, N. Whelan); Wexford Albion 2nd v. Bree Utd 2nd (1, A. Foley).

YOUTH FIXTURES

Saturday, August 29

Premier Division Youth: Bunclody v. Wexford Albion (11, K. Dunne); Gorey Rangers v Wexford Youths (11, M. Franklin); Wexford Celtic v. Moyne Rangers (11, J. Kelly).

Division 1 Youth: Bree United v. Cloughbawn (11, M. Hogan); Rosslare Rangers v. Shamrock Rovers (11, D. Campion); Wexford Bohemians v. Oylegate (11, M. Comiskey).

Division 2 Youth: All Blacks v. Moyne Rangers 2nd (11, J. Diskin); New Ross Celtic v. St. Leonards (11, P. Rowlands); Taghmon United v. Courtown Hibs (11, E. Molloy).

Division 3 Youth: Kilmore United v. Curracloe United (11, M. Colfer); St. Cormac's v. Ballymurn Celtic (11, G. O'Brien); Wexford Celtic 2nd v. Killenagh (1, G. Cleary).

Division 4 Youth: Ajax Athletic v. Wexford Albion 2nd (2, P. Nolan); Bree United 2nd v. Blackwater (1, A. Tobin); Camolin Celtic v. Campile United (2, S. Vardy); New Ross Town v. Forth Celtic 2nd (2, W. Murphy).

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles

News