Published 13/02/2016 | 00:00

Schoolboys fixtures

SAT. FEB. 13

Under-10 Group A 2006 (10.30): Blackwater v. Forth Celtic Green; Bridge Rovers v. Curracloe United; Glynn Barntown v. North End United; Wexford Celtic White v. Wexford Albion.

Under-10 Group B 2006 (10.30): All Blacks v. Fastnet Rovers; Forth Celtic White v. Wexford Celtic Blue; Kilmore United v. Wexford Bohs; Oylegate United v. Rosslare Rangers; Taghmon United idle.

Under-10 Group C 2006 (10.30): Corach Ramblers v. New Ross Celtic; Fethard Rangers v. Duncannon; New Ross Town v. Campile United; St. Leonards v. Shelburne United.

Under-10 Group D 2006 (10.30): Bree United v. Bunclody; Caim United v. Ballagh United; Cloughbawn v. Moyne Rangers; St. Cormac's v. Ferns United.

Under-10 Group E 2006 (10.30): Courtown Hibs v. Gorey Rangers Black; Gorey Celtic White v. Killenagh Wanderers; Gorey Rangers Red v. Gorey Celtic Green; St. Joseph's Blue v. Camolin Celtic; St. Joseph's Yellow idle.

Under-12 Cup second round 2004 (11.30): New Ross Celtic v. New Ross Town (R. Dwyer); Wexford Albion 'B' v. Forth Celtic 'A' (D. Donovan).

Under-12 Cup third round 2004: Fethard Rangers v. St. Joseph's 'A' (11.30, J. Diskin); Campile United v. Gorey Celtic (11.30, A. Tobin); St. Leonards v. Oylegate United (11.30, E. Molloy); All Blacks v. Fastnet Rovers (11.30, M. Farrell); Bunclody v. Shamrock Rovers (11.30, K. Farynik); Wexford Albion 'A' v. Forth Celtic 'B' (1.00, M. Franklin); Glynn Barntown 'A' v. Wexford Celtic 'A' (11.30, J. Kelly).

Under-12 Division 1 2004 (11.30): Gorey Rangers v. Bridge Rovers (H. Morris).

Under-12 Division 1A 2004 (11.30): Moyne Rangers v. Duncannon (P. Nolan); North End United idle.

Under-12 Division 2 2004 (11.30): Courtown Hibs v. Adamstown (S. Hadley); Rosslare Rangers v. St. Cormac's (M. Kelly).

Under-12 Division 2A 2004 (11.30): Shelburne United v. Curracloe United (D. Egan); Corach Ramblers v. Ferns United (J. Stafford); Cloughbawn idle.

Under-12 Division 3 2004: Gorey Rangers 'B' v. Tombrack United (1.00, H. Morris); Killenagh Wanderers v. Gorey Celtic 'B' (11.30, J. Doyle); Rathnure United v. Kilmore United (11.30, J. Cleere).

Under-12 Division 3A 2004: Bree United v. Camolin Celtic (11.30, G. Jones); Glynn Barntown 'B' v. St. Joseph's 'B' (1.00, M. Comiskey); Wexford Celtic 'B' v. Gorey Celtic 'C' (11.30, R. Murphy); Ballymurn Celtic idle.

Under-14 Cup third round 2002 (11.30): Camolin Celtic v. Bridge Rovers (M. Kenny).

Under-14 Division 1 2002 (12.00): Blackwater v. St. Leonards (M. Hogan); Moyne Rangers idle.

Under-14 Division 1A 2002: Bree United v. Corach Ramblers (1.00, W. Murphy); St. Joseph's v. Wexford Albion 'A' (11.30, M. Colfer).

Under-14 Division 2 2002: Gorey Celtic v. Ballymurn Celtic (11.30, A. Foley); Wexford Celtic v. Duncannon (1.00, J. O'Neill); Adamstown idle.

Under-14 Division 2A 2002: St. Cormac's v. Gorey Rangers 'B' (11.30, G. Cleary); Cloughbawn v. Curracloe United (1.00, F. Sinnott); Shamrock Rovers v. Glynn Barntown (11.30, E. Cahill).

Under-14 Division 3 2002: Enniscorthy Town v. Wexford Albion 'B' (11.30, B. Hennessy); Shelburne United v. New Ross Town (1.00, D. Egan); Kilmore United idle.

Under-14 Division 3A 2002: Fastnet Rovers v. Rathnure United (11.30, D. Campion); Ferns United v. Bunclody (1.00, D. Dennehy).

Under-16 Cup second round 2000 (1.30): Rosslare Rangers v. Duncannon (M. Kelly).

Under-16 Division 1 2000 (11.30): Moyne Rangers v. Wexford Albion 'A' (K. Dunne).

Under-16 Division 2 2000: Shamrock Rovers v. Wexford Celtic (1.00, N. O'Connor); St. Joseph's v. St. Leonards (1.00, P. Redmond); Taghmon United v. Shelburne United (11.30, L. Doyle).

Under-16 Division 3 2000: Camolin Celtic v. Newpark United (1.00, N. Whelan); Gorey Celtic v. Killenagh Wanderers (1.00, S. Vardy); Bridge Rovers v. Wexford Albion 'B' (11.30, S. Burke); Kilmore United idle.

Women's results

Leinster Cup quarter-final: Castle Villa 1, East End United 3.

Premier Division: Ferns United 5, Coolgreany Celtic 1.

Division 2B: Stoney L.F.C. 1, Ajax Athletic 0.

Women's fixtures

SUN. FEB. 14

Premier One Shield Group B (11.00): New Ross Town v. Adamstown.

Premier One Shield Group C (11.00): Killenagh Wanderers v. Ferns United.

Wexford Cup first round (11.00): Fastnet Rovers v. All Blacks.

(The above three matches will be reversed if the home pitch is unplayable and an alternative pitch cannot be provided).

Premier Division: Coolgreany Celtic v. East End United (1.00); Seaview United v. Benfica (11.00).

Division 1 (1.30): St. Leonards v. Curracloe United.

Division 2A: Piltown F.C. v. St. Joseph's (11.30); Bree United v. Cloughbawn A.F.C. (11.00); Corach Ramblers v. Bunclody A.F.C. (11.00).

Division 2B (11.00): Cloughbawn A.F.C. 'B' v. Stoney L.F.C.; St. Cormac's v. Ajax Athletic; Tombrack United v. Bridge Rovers; Rosslare Rangers v. Courtown Hibs; Seaview United 'B' v. Cushinstown A.F.C.

Schoolgirls results

Leinster Under-16 Cup first round: Shelbourne F.C. (MGL) 6, Cloughbawn A.F.C. 0.

F.A.I. Under-18 inter-league: Wexford League 2, Limerick League 9.

Schoolgirls fixtures

SAT. FEB. 13

Under-12 Cup second round: North End United v. Curracloe United; Gorey Rangers v. All Blacks; St. Joseph's v. Courtown Hibs; Seaview United v. Taghmon United; Campile United v. Bridge Rovers; Moyne Rangers v. New Ross Town; St. Cormac's v. Rosslare Rangers; Wexford Youths v. Cushinstown.

Under-12 Premier Division: Ballindaggin v. Kilmore United.

Under-12 Division 1: St. Leonards v. Cloughbawn A.F.C.

Under-12 Division 2A: Corach Ramblers v. Bunclody A.F.C.

Under-12 Division 2B: Tombrack United v. Adamstown.

Under-12 Division 3: Rosslare Strand v. Cloughbawn A.F.C. 'B'; Seaview United 'B' v. Bree United.

Leinster Under-14 Cup quarter-finals: Courtown Hibs v. Parkville F.C.; Shelbourne A.F.C. (MGL) v. Cloughbawn A.F.C.

Ger Dunne Under-16 Cup first round: New Ross Town v. Moyne Rangers; Bunclody A.F.C. v. Camolin Celtic; North End United v. Corach Ramblers; Wexford Celtic v. Tombrack United.

Under-16 Division 2: Shelburne F.C. v. All Blacks.

Leinster Under-18 Cup quarter-finals: Curracloe United v. Wexford Youths; Kilkenny United v. Newtown Juniors.

Wexford People

Read More

Most Read

Promoted articles