independent

Monday 18 December 2017

All the details

TUES. OCT. 16 AT ST. PATRICK'S PARK: U16FC Division 5 final, Monageer-Boolavogue v. Clonard, 7 p.m.

WEDS. OCT. 17 AT ST. PATRICK'S PARK: U14FC Division 4 semifinal, Our Lady's Island/St. Fintan's v. St. Patrick's, 7.15 p.m.

THURS. OCT. 18 AT ST. PATRICK'S PARK: U14FC Division 3 semifinal, Shamrocks v. Duffry Rovers, 7 p.m.

FRI. OCT. 19 AT ST. PATRICK'S PARK: MFC Division 4 final, Fethard v. Kilmore, 7.30 p.m. (Aidan O'Brien).

AT TAGHMON: MFC Division 3 semi-final, Geraldine O'Hanrahans v. St. James', 7.30 p.m. (Damien Donovan).

SAT. OCT. 20 AT ST. PATRICK'S PARK: U14FC Division 1 final, Naomh Eanna v. Shelmaliers, 11 a.m.

12.30 p.m. - MHC Division 2 final, Davidsgate v. Glynn-Barntown (Bob Treacy). AT WEXFORD PARK: IAFC final replay, St. Fintan's v. Naomh Eanna, 2 p.m. (Pat Kehoe).

AT HOLLYMOUNT: Leinster Senior ladies' football club championship semifinal, Shelmalier v. Seneschalstown (Meath), 2 p.m.

4 p.m. - U21FC Premier semi-final, Shelmaliers v. St. Anne's (James Flood).

SUN. OCT. 21 AT OULART: Leinster Senior camogie club championship semi-final, OulartThe Ballagh v. Mullinavat (Kilkenny), 2 p.m.

AT ST. PATRICK'S PARK: U14FC Division 3 semifinal, MonageerBoolavogue/Cloughbawn v. Castletown, 11 a.m.

AT TAGOAT: Wexford District U21FC R1 final, Kilmore v. Crossabeg-Ballymurn, 2 p.m. Extra-time if necessary.

FRI. OCT. 26 VENUE TBC: MFC Division 2 final, Glynn-Barntown v. Sarsfields, time TBC.

AT ST. PATRICK'S PARK: MFC Division 3 final, Ballinastragh Gaels v. St. James' or Geraldine O'Hanrahans, 7.30 p.m.

SAT. OCT. 27 AT ST. PATRICK'S PARK: U16HC Division 3 final, Cloughbawn v. OylegateGlenbrien, 11 a.m. AT WEXFORD PARK: JBHC final, Ballyhogue v. Naomh Eanna, 2 p.m. (Pádraig McMahon).

3.30 p.m. - JBFC final, Horeswood v. Shelmaliers (Seamus Whelan).

SAT. NOV. 3 AT WEXFORD PARK: U21FC Premier final, Glynn-Barntown v. Shelmaliers or St. Anne's, 2 p.m. (Eric Molloy).

AT OYLEGATE: U21FC R1 semi-final, Duffry Rovers v. Kilmore/C'beg-B'murn, 2 p.m. (Johnny Colfer).

SAT. NOV. 10 AT BELLEFIELD: U21FC R1 semi-final, Naomh Eanna v. Fethard, 2 p.m.

RESULTS

Pettitt's SHC final: OulartThe Ballagh 2-12, Faythe Harriers 0-13.

IHC final replay: Oylegate-Glenbrien 2-14, HWHBunclody 2-13.

Leinster Club JFC first round: St. Fintan's 4-11, Kilcavan (Laois) 1-9.

JBFC semi-final: Shelmaliers 5-11, Ballyhogue 25.

ACFL Division 2 final: Starlights 2-10, BannowBallymitty 1-9.

Enniscorthy District U21FC Roinn 1 final: Duffry Rovers 3-13, MonageerBoolavogue 1-9.

MHC Division 1 final: Rapparees 2-16, Naomh Eanna 1-10.

MHC Division 3 final replay: Ferns St. Aidan's 47, Shamrocks 2-4.

MFC Division 5 final: Horeswood 2-5, Clonard 04.

U16FC Division 3 final: Ballyhogue 0-11, BannowBallymitty 0-2.

U14HC Division 1 final: Naomh Eanna 1-13, St. Martin's 2-4.

South Leinster Senior hurling ' C' Roinn 3: Wexford C.B.S. 4-14, New Ross 2-12.

Leinster Junior hurling 'A' Roinn 1: Good Counsel (New Ross) 1-12, Coláiste Mhuire Johnstown 0-12; St. Brendan's (Birr) 2-9, Good Counsel 1-11; Good Counsel (New Ross) 1-15, St. Kieran's (Kilkenny) 1-13.

Leinster Junior hurling 'A' Roinn 2: St. Peter's (Wexford) 2-16, Castlecomer C.S. 0-14; St. Peter's (Wexford) 1-11, Coláiste Eoin 06; Kilkenny C.B.S. 4-7, St. Peter's (Wexford) 1-5.

South Leinster Junior hurling 'B' Roinn 2: Gorey C.S. 3-24, Wexford C.B.S. 3-11; Gorey C.S. 1-11, Enniscorthy C.B.S. 1-10; Enniscorthy C.B.S. 7-12, Wexford C.B.S. 0-9.

South Leinster Junior hurling 'B' Roinn 3: Borris V.C. 3-20, F.C.J. Bunclody 0-3; Coláiste Bhride (Carnew) 2-8, F.C.J. (Bunclody) 0-8.

South Leinster Junior hurling ' C' Roinn 3: New Ross V.C. 4-16, Ramsgrange C.S. 2-6; Ramsgrange C.S. 5-7, New Ross C.B.S. 0-1.

South Leinster Junior hurling C1 (blitz): Kilmuckridge V.C. 4-11, Wexford V.C. 1-4; Enniscorthy V.C. 310, Adamstown V.C. 2-5; Wexford V.C. 4-9, Meanscoil Gharman 1-1; Kilmuckridge V.C. 4-10, Adamstown V.C. 1-6; Enniscorthy V.C. 2-12 Meanscoil Gharman 0-3 ('A' final: Kilmuckridge V.C. v. Enniscorthy V.C.; ' B' final: Wexford V.C. v. Adamstown V.C.).

South Leinster Juvenile football 'B' Roinn 1: F.C.J. Bunclody 6-18, Enniscorthy C.B.S. 3-9.

Promoted Links

Most Read

Promoted Links

News