independent

Tuesday 18 December 2018

All the results and fixtures

AIB Leinster Club SFC quarter-final: Simonstown Gaels (Meath) 1-12, Starlights 0-8.

The Courtyard Ferns IHC final: St. Anne's 2-10, Crossabeg-Ballymurn 1-12.

AIB Leinster Club IFC semi-final: Kilanerin 0-13, St. Mary's (Westmeath) 2-4.

AIB Leinster Club JHC final: Fethard 1-17, John Lockes (Kilkenny) 2-11.

Leinster Club JBH tournament quarter-final: Brosna Gaels 1-12, Adamstown 0-14 (AET).

Greenstar U21FC Premier preliminary round: Taghmon-Camross 2-5, Castletown 0-8.

Greenstar U21FC Enniscorthy District Roinn 1 final: Cloughbawn 4-16, Monageer-Boolavogue 0-6.

Greenstar U21FC Gorey District Roinn 1 final: Réalt na Mara 3-9, St. Patrick's 3-8.

Top Oil South Leinster Schools SF 'A' league semi-final: St. Peter's (Wexford) 0-10, Scoil Mhuire (Clane) 0-8.

Top Oil Leinster Schools SH 'A' Corn Uí Dhúill league: St. Kieran's (Kilkenny) 1-25, St. Peter's (Wexford) 1-7.

Top Oil Leinster Schools JH 'A' Fr. Cosgrave Cup final: St. Kieran's (Kilkenny) 3-12, Good Counsel (New Ross) 3-4.

Top Oil South Leinster Schools Juvenile football 'A' quarter-final: Naas C.B.S. 5-9, St. Peter's (Wexford) 3-7.

TUES. NOV. 14

AT ST. PATRICK'S PARK: Top Oil Leinster Schools SH 'B', St. Mary's C.B.S. (Enniscorthy) v. F.C.J. (Bunclody), 12.15 p.m.

WEDS. NOV. 15

AT GOOD COUNSEL: Top Oil Brother Bosco Cup Leinster Schools SF 'A' Group D, Good Counsel (New Ross) v. Naas C.B.S., 2.30 p.m.

AT ST. BENILDUS: Top Oil Brother Bosco Cup Leinster Schools SF 'A' Group E, St. Peter's (Wexford) v. St. Benildus College, 1 p.m.

AT ST. PATRICK'S PARK: Allianz Rackard League Roinn 'B' girls' football final, Kilrush v. Bree, 6.30 p.m.

7.45 p.m. - Allianz Rackard League Roinn 'B' boys' football final, Wexford C.B.S. v. Ferns.

THURS. NOV. 16

AT TAGHMON: Allianz Rackard League Roinn 'A' girls' football final, Piercestown v. Taghmon.

7.45 p.m. - Allianz Rackard League Roinn 'A' boys' football final, Piercestown v. Rathangan.

FRI. NOV. 17

AT HORESWOOD: Greenstar U21FC Premier first round, Dunbrody Gaels v. Fethard, 7.45 p.m. (David Jenkins).

SAT. NOV. 18

AT AUGHRIM: AIB Leinster Club IHC semi-final, St. Anne's v. Glenealy (Wicklow), 2 p.m.

AT ST. PATRICK'S PARK: Wexford People Minor hurling Roinn 1 shield final, Hollow Rovers v. Oulart-The Ballagh, 11.30 a.m.

2 p.m. - Greenstar U21FC Roinn 1 semi-final, Sarsfields v. Réalt na Mara (Martin Armstrong).

3.30 p.m. - Greenstar U21FC Roinn 1 semi-final, Cloughbawn v. Geraldine O'Hanrahans (James Flood).

AT ABBOTSTOWN: Top Oil Leinster Schools SH 'A' Corn Uí Dhúill group teams round one, Wexford Schools v. Dublin South, 2 p.m.

SUN. NOV. 19

AT PARNELL PARK: AIB Leinster Club SHC semi-final, St. Martin's v. Cuala (Dublin), 2 p.m.

AT BUNCLODY: Greenstar U21FC Premier first round, HWH-Bunclody v. Crossabeg-Ballymurn, 2 p.m. (James Owens).

AT CUSHINSTOWN: Greenstar U21FC Premier first round, Rathgarogue-Cushinstown v. Naomh Eanna, 2 p.m. (Anthony Tobin).

AT OYLEGATE: Greenstar U21FC Premier first round, Oylegate-Glenbrien v. Shelmaliers, 2 p.m. (John Carton).

MON. NOV. 20

AT ST. PATRICK'S PARK: Allianz Rackard League Roinn 'C' girls' football final, Barntown v. Gaelscoil Loch Garman, 6.30 p.m.

7.45 p.m. - Allianz Rackard League Roinn 'C' boys' football final, Ballindaggin v. Oylegate.

SAT. NOV. 25

VENUE TBA: AIB Leinster Club IFC final, Kilanerin v. Curraha (Meath) or Ballyboughal (Dublin), 2 p.m.

Greenstar U21FC Premier first round: Starlights v. St. Martin's (week ending November 26 - provisional).

Wexford People

Most Read

News