independent

Sunday 18 August 2019

Schoolboys fixtures

Kevin Reck(Forth Celtic) Dion Donnelly(Duncannon)
Kevin Reck(Forth Celtic) Dion Donnelly(Duncannon)

SAT. MARCH 21

Under-9 Group A 2006 (10.00): Blackwater v. Bridge Rovers; Curracloe United v. Forth Celtic; Glynn Barntown Red v. Wexford Celtic; Wexford Albion v. North End United.

Under-9 Group B 2006 (10.00): All Blacks v. Fastnet Rovers; Taghmon United v. Oylegate United; Wexford Bohemians v. Glynn Barntown Blue; Rosslare Rangers idle.

Under-9 Group C 2006 (10.00): Adamstown v. Duncannon Blue; Cushinstown v. Corach Ramblers; Duncannon Red v. Fethard Rangers; New Ross Town v. New Ross Celtic.

Under-9 Group D 2006 (10.00): Caim United v. Bree United; Newpark United v. Ferns United; St. Cormac's v. Moyne Rangers.

Under-9 Group E 2006 (10.00): Camolin Celtic v. Gorey Celtic; Courtown Hibs Blue v. Gorey Rangers Black; Gorey Rangers Red v. Bunclody; St. Joseph's v. Courtown Hibs Red.

Under-11 Division 1 2004: St. Joseph's v. Moyne Rangers (11.00, N. Whelan); St. Leonards v. Wexford Celtic (11.00, L. Doyle); Wexford Albion v. Bridge Rovers (12.30, H. Morris); Gorey Rangers idle.

Under-11 Division 1A 2004: Courtown Hibs v. St. Cormac's (1.30, T. Kearney); Duncannon v. North End United (12.00, D. Egan); New Ross Celtic v. Forth Celtic (12.00, M. Rellis); All Blacks idle.

Under-11 Division 2 2004: Glynn Barntown v. Gorey Celtic (3.00, M. Farrell); New Ross Town v. Shamrock Rovers (1.00, J. Tobin); Rosslare Rangers v. Fastnet Rovers (11.00, B. O'Brien); Shelburne United v. Adamstown (1.30, P. Whelan).

Under-11 Division 2A 2004: Bree United v. Wexford Albion 'B' (2.00, N. O'Connor); Bunclody v. Campile United (2.00, W. Murphy); Curracloe United v. Corach Ramblers (2.00, D. Gaul); Gorey Rangers 'B' v. Fethard Rangers (12.30, S. Hadley).

Under-11 Division 3 2004: Ferns United v. Gorey Celtic 'B' (11.00, J. Byrne); Tombrack United v. Fastnet Rovers 'B' (11.00, S. Vardy); Ballymurn Celtic v. St. Joseph's 'B' (2.00, A. Foley).

Under-11 Division 3A 2004: Killenagh Wanderers v. Gorey Celtic 'C' (1.00, J. Doyle); Oylegate United v. Glynn Barntown 'B' (3.00, G. Jones).

Under-13 Division 1 2002: Moyne Rangers v. Gorey Rangers (1.00, M. Comiskey); Wexford Albion v. North End United (11.00, D. Donovan).

Under-13 Division 1A 2002 (11.00): Corach Ramblers v. New Ross Celtic (E. Molloy).

Under-13 Division 2 2002: Bree United v. Ballymurn Celtic (11.00, P. Redmond); Gorey Rangers 'B' v. Wexford Celtic (11.00, S. Hadley); Shamrock Rovers v. St. Joseph's (2.00, K. Dunne); St. Cormac's v. Adamstown (1.00, B. Dignam).

Under-13 Division 2A 2002: Cloughbawn v. Curracloe United (1.00, A. Tobin); Gorey Celtic v. Bunclody (11.00, E. Cahill); New Ross Town v. Wexford Albion 'B' (2.00, M. Kent); Taghmon United v. Bridge Rovers (1.00, J. O'Neill).

Under-13 Division 3 2002: Camolin Celtic v. Tombrack United (11.00, J. Kelly); Glynn Barntown v. Gorey Celtic 'B' (2.00, B. Hennessy); New Ross Celtic 'B' v. Killenagh Wanderers (2.00, J. Stafford); Fastnet Rovers idle.

Under-15 Division 1 2000: Bunclody v. Rosslare Rangers (1.00, P. Nolan); Ferns United v. Moyne Rangers (3.00, M. Hogan); Gorey Rangers v. North End United (2.00, M. Franklin); New Ross Celtic idle.

Under-15 Division 2 2000: Duncannon v. Oylegate United (1.30, J. Diskin); Gorey Rangers 'B' v. Bridge Rovers (3.30, M. Kenny); St. Leonards v. Shamrock Rovers (1.30, R. Dwyer); Wexford Albion idle.

Under-15 Division 3 2000: All Blacks v. Cloughbawn (11.00, M. Kelly); Campile United v. Newpark United (2.00, F. Sinnott); Killenagh Wanderers v. St. Joseph's (2.00, J. Doyle); New Ross Town idle.

Wexford People

Most Read

News