independent

Saturday 16 December 2017

Schoolboys' results

Under-11 Cup round one: Shamrock Rovers 1, Bridge Rovers B 3; Bridge Rovers A 4, Fethard Rangers 2.

Under-11 Cup round two: Oylegate 7, North End B 0; New Ross Celtic 5, Wexford Celtic 6; St. Leonards 0, Gorey Rangers 6; Forth Celtic B 1, Wexford Bohs 4; Cloughbawn 3, Ballagh United 2; Shelburne 6, Killenagh Wanderers 1; Ajax Athletic 0, New Ross Town A 6; Newpark United 2, Curracloe United A 1; North End A 6, Gorey Celtic B 1; Bunclody 6, Rathnure 1; All Blacks 0, Forth Celtic 8; Glynn Barntown 0, Corach Ramblers 4.

Under-11 Division 1A: Courtown Hibs 1, Duncannon 0.

Under-11 Division 2: Fastnet Rovers 1, Rosslare Rangers 3; St. Cormac's 1, Glynn Barntown 3; Rosslare Strand 6, Caim United 2.

Under-11 Divison 2A: Fethard Rangers v. Ballymurn Celtic (off).

Under-11 Division 3: Bree United v. Curracloe B (off).

Under-11 Division 3A: Wexford Bohs v. Kilmore (off).

Under-11 Division 4: Cushinstown 1, Gorey Rangers B 1.

Under-13 Cup round two: Wexford Celtic A 4, St. Joseph's A 1; St. Cormac's 0, Moyne Rangers 4; Ferns 2, Wexford Celtic B 3; Campile United 0, Forth Celtic A 4.

Under-13 Division 1: Wexford Albion 2, Gorey Celtic 1; Glynn Barntown 0, All Blacks 5.

Under-13 Division 1A: St. Leonards 4, Gorey Rangers 1.

Under-13 Division 2: Rosslare Rangers 1, New Ross Town 9.

Under-13 Division 2A: Curracloe v. Killenagh (off); Shelburne 2, Kilmore 2.

Under-13 Division 3: Forth Celtic B 0, Gorey Celtic B 1; Tombrack United 4, Bree United 3.

Under-13 Division 3A: New Ross Town B v. Camolin Celtic (off).

Under-15 Cup round one: Adamstown 1, Kilmore 4.

Under-15 Cup round two: St. Joseph's 0, Gorey Rangers 4; North End 5, New Ross Celtic 2; St. Cormac's 4, St. Leonards 0; Wexford Albion 7, Fastnet Rovers 1; Gorey Rangers B 0, Campile United 3; Ballymurn Celtic 4, Blackwater 1; Curracloe United 1, Cloughbawn 2.

Under-15 Division 1: Bree United 1, Forth Celtic 2.

Under-15 Division 2: Wexford Celtic 0, Camolin Celtic 9; Adamstown v. Duncannon (off).

Under-15 Division 2A: Shelburne 4, Rathnure United 1; Gorey Celtic 0, Enniscorthy Town 1.

Under-15 Division 3: Wexford Albion B 1, Enniscorthy United 4; St. Joseph's B 0, Tombrack United 6.

Wexford People

Promoted Links

Most Read

Promoted Links

News