independent

Monday 23 October 2017

Schoolboys' results and fixtures

Under-12 S.F.A.I. Skechers Cup: North End 0, Clonmel Town 1; Cloughbawn 3, Bansha Celtic 2.

Under-12 Division 1: Forth Celtic 4, Gorey Rangers 0; Bridge Rovers 2, New Ross Town 1.

Under-12 Division 1A: Wexford Albion 1, St. Joseph's 0; Glynn Barntown 2, New Ross Celtic 2; Curracloe 7, Wexford Celtic 2.

Under-12 Division 2: Newpark 8, Courtown Hibs 0; Ferns 1, St. Cormac's 2.

Under-12 Division 2A: New Ross Town B 2, Fastnet Rovers 0; Camolin Celtic 1, Corach Ramblers 5; Rosslare Rangers 3, St. Leonards 0.

Under-12 Division 3: Shelburne 1, Wexford Bohs 2; Tombrack 2, Fethard Rangers 2; Campile 0, Ballagh United 1.

Under-12 Division 3A: Shamrock Rovers 4, Killenagh Wanderers 2; Caim 0, Gorey Celtic B 0; Forth Celtic B 3, Rathnure 7.

Under-12 Division 4: Taghmon 5, Bunclody 2; Stoney Rovers 0, Blackwater 6.

Under-12 Division 4A: Rosslare Rangers B 1, Cushinstown 1; Fastnet Rovers B v. Bridge Rovers B (off); Gorey Rangers 3, Glynn Barntown B 0.

Under-14 S.F.A.I. Skechers Cup: St. Michael's 0, Moyne Rangers 2; Ferrybank 2, All Blacks 2 (Ferrybank won 4-3 on penalties); Shamrock Rovers 0, Wexford Celtic 1; Gorey Celtic 0, Gortnahoe Youths 1; New Oak Boys 0, Wexford Albion 4; Bohemiens 4, Curracloe 0.

Under-14 Division 1A: New Ross Town 4, St. Joseph's 5; Bunclody 2, Bridge Rovers 2; St. Leonards 1, Forth Celtic 4.

Under-14 Division 2A: Forth Celtic B v. Gorey Celtic B (off); Tombrack 2, New Ross Town B 0; Killenagh Wanderers 3, Ferns 1.

Under-14 Division 3: Gorey Celtic C 8, Camolin Celtic 2; Glynn Barntown v. Wexford Celtic B (off); St. Joseph's 1, Shamrock Rovers B 8.

Under-16 Division 2: Corach Ramblers 2, Campile 2; St. Leonards 2, New Ross Celtic 7.

Under-16 Division 3: Duncannon 1, Adamstown 6; Cloughbawn 7, Camolin Celtic 0; Glynn Barntown v. Enniscorthy Town (off).

Under-16 Division 4: Shelburne v. Kilmore (off); Wexford Celtic 1, Rathnure 4; Curracloe 5, Fastnet Rovers 4.

Under-16 Division 5: Shamrock Rovers 6, Wexford Albion B 0; Tombrack 1, New Ross Town 0.

SAT. OCT. 7

Under-11 Division 1: Bridge Rovers v. New Ross Town (A. Foley, 12.30); Gorey Rangers v. Forth Celtic (TBC, 11.00); North End v. Wexford Albion (S. O'Neill, 11.00).

Under-11 Division 1A: New Ross Celtic v. Wexford Celtic (J. Cleere, 11.00); Gorey Celtic v. St. Joseph's (K. Farnyik, 11.00); Curracloe v. Bunclody (P. Redmond, 12.30).

Under-11 Division 2: All Blacks v. Ferns (D. Jenkins, 11.00); St. Cormac's v. Glynn Barntown (K. Dunne, 1.00); St. Leonards v. Courtown Hibs (J. Stafford, 12.30).

Under-11 Division 2A: Rosslare Rangers v. Ballymurn Celtic (M. Kelly, 12.30); Newpark v. Enniscorthy Town (J. Doyle, 12.30); New Ross Town B v. Caim United (F. Sinnott, 1.00).

Under-11 Division 3: Ballagh United v. Adamstown (M. Kenny, 1.00); Corach Ramblers v. Campile (G. Kelly, 11.00); Rosslare Strand v. Bree (M. Colfer, 11.00).

Under-11 Division 3A: Duncannon v. Bunclody B (J. Diskin, 1.00); Killenagh Wanderers v. Shelburne (P. Redmond, 11.00); Kilmore v. Moyne Rangers (D. Campion, 11.00).

Under-11 Division 4: Gorey Celtic B v. Cushinstown (K. Farnyik, 12.15); Shamrock Rovers v. Gorey Rangers (P. Cashman, 12.30); Taghmon v. Blackwater (E. Molloy, 1.00).

Under-11 Division 4A: Forth Celtic C v. Wexford Albion B (D. Gaul, 12.30); Forth Celtic B v. Courtown Hibs B (D. Gaul, 1.45); New Ross Town v. Corach Ramblers (F. Sinnott, 2.15).

Under-13 S.F.A.I. Skechers Cup: Wexford Albion v. Clonmel Town (D. Donovan, 4.00); Southend United v. Gorey Rangers (12.00); Evergreen A v. Wexford Celtic (12.00).

Under-13 Division 1: Gorey Celtic v. St. Joseph's (K. Farnyik, 1.45); New Ross Town v. Forth Celtic (TBC, 1.30); Moyne Rangers v. New Ross Celtic (M. Hogan, 11.00).

Under-13 Division 1A: North End v. Glynn Barntown (S. O'Neill, 12.30); Blackwater v. Courtown Hibs (A. Foley, 11.00); Bridge Rovers v. Fastnet Rovers (A. Foley, 12.30).

Under-13 Division 2: St. Cormac's v. Oylegate (K. Dunne, 2.15); Shamrock Rovers v. Curracloe (P. Cashman, 1.45); Rosslare Rangers v. Bunclody (M. Kelly, 1.45).

Under-13 Division 2A: Corach Ramblers v. Caim (G. Kelly, 12.30); Cloughbawn v. Ballymurn Celtic (P. O'Rourke, 1.30); Adamstown v. Shelburne (W. Murphy, 11.00).

Under-13 Division 3: New Ross Town B v. Gorey Celtic B (D. Egan, 2.30); Gorey Rangers v. Ferns (S. Hadley, 12.15); Camolin Celtic v. All Blacks (O.Morris, 12.30).

Under-13 Division 3A: Bree United v. Tombrack (M. Comiskey, 1.00); Kilmore v. Forth Celtic B (D. Campion, 12.15); Cushinstown v. Rathnure (D. Dennehy, 11.00).

Under-13 Division 4: Stoney Rovers v. Ballagh United (L. Doyle, 11.00); Forth Celtic C v. New Ross Town C (TBC, 3.00); Campile v. St. Joseph's B (A. Tobin, 12.00).

Under-15 S.F.A.I. Skechers Cup: Hanover Harps v. Gorey Rangers (11.30); Ferrybank v. North End (2.00).

Under-15 Division 1: Enniscorthy Town v. Forth Celtic (K. Murphy, 1.30).

Under-15 Division 1A: Gorey Celtic v. Wexford Celtic (TBC, 3.00); New Ross Celtic v. St. Leonards (J. Cleere, 12.15); New Ross Town v. St. Cormac's (D. Egan, 3.45).

Under-15 Division 2: Rosslare Strand v. Ballymurn Celtic (M. Colfer, 12.30); Shamrock Rovers v. Bridge Rovers (K. Murphy, 3.00); Bree United v. Corach Ramblers (M. Comiskey, 2.30).

Under-15 Division 2A: Wexford Celtic B v. Kilmore (J. O'Neill, 1.00); Ferns v. Bunclody (T. Kearney, 11.00); Newpark v. Moyne Rangers (J. Doyle, 1.45).

Under-15 Division 3: Cloughbawn v. Gorey Celtic B (P. O'Rourke, 3.00); Gorey Rangers B v. Glynn Barntown (S. Hadley, 1.30); Tombrack v. Fastnet Rovers (T. Kearney, 1.00).

Wexford People

Most Read

News