independent

Tuesday 18 December 2018

Schoolboys' results and fixtures

Under-12 Division 1: Forth Celtic 4, North End 0; New Ross Town 2, Gorey Rangers 0.

Under-12 Division 1A: Wexford Albion 2, Gorey Celtic 1; Wexford Celtic 1, Glynn Barntown 3; New Ross Celtic 0, St. Joseph's 5.

Under-12 Division 2: Bunclody 4, Newpark 0; St. Cormac's 3, Ferns 1; Courtown Hibs 0, Rosslare Strand 2.

Under-12 Division 2A: St. Leonards 0, New Ross Town B 3; Rosslare Rangers v. Corach Ramblers (off); Camolin Celtic 1, Oylegate 5.

Under-12 Division 3: Fethard Rangers 1, Campile 3; Wexford Bohs v. Tombrack (off); Shelburne 2 Ballagh United 1.

Under-12 Division 3A: Shamrock Rovers 4, Forth Celtic B 2; Gorey Celtic B 4, Killenagh 0; AFC Legia 0, Caim 4.

Under-12 Division 4: Stoney Rovers 2, Kilmore 7; Blackwater 4, Bunclody 1.

Under-12 Division 4A: Glynn Barntown B 2, Rosslare Rangers B 0; Gorey Rangers B 8, Gorey Celtic C 0; Fastnet Rovers B 1, Cushinstown 5.

Under-14 Division 1: Glynn Barntown 0, Fethard Rangers 2; Gorey Celtic 2, Wexford Albion 2; All Blacks 3, Wexford Celtic 2.

Under-14 Division 1A: St. Joseph's 4, Bunclody 0; New Ross Town 4, Bridge Rovers 3; Moyne Rangers 0, Forth Celtic 3.

Under-14 Division 2: Curracloe 3, Duncannon 2; Gorey Rangers 4, Shelburne 1; Oylegate 4, Campile 1.

Under-14 Division 2A: Gorey Celtic B 3, Killenagh 1; Corach Ramblers 5, Ferns 3; Forth Celtic B 2, New Ross Town B 1.

Under-14 Division 3: Gorey Celtic C v. St. Joseph's B (off); Shamrock Rovers 0, Camolin Celtic 9; Wexford Celtic B v. Glynn Barntown B (off).

Under-16 Division 1: Gorey Rangers 0, Forth Celtic 1; Ballymurn Celtic v. North End (off); Bridge Rovers 1, St. Joseph's 2.

Under-16 Division 2: St. Leonards 5, Corach Ramblers 3; St. Cormac's 0, Campile 5.

Under-16 Division 3: Cloughbawn 8, Adamstown 0; Duncannon 2, Glynn Barntown 2; Camolin Celtic 1, Enniscorthy Town 3.

Under-16 Division 4: Curracloe 4, Shelburne 2; Wexford Celtic 2, Fastnet Rovers 4; Kilmore 1, Rathnure 1.

Under-16 Division 5: Shamrock Rovers 3, New Ross Town 1; Enniscorthy United 1, Wexford Albion B 3.

SAT. NOV. 18

Under-11 Division 1: Bridge Rovers v. Wexford Albion (1.00, J. O'Neill); Forth Celtic v. North End (11.00, G. Kelly); New Ross Town v. Gorey Rangers (11.00, D. Egan).

Under-11 Division 1A: Curracloe v. St. Joseph's (11.00, A. Franklin); Wexford Celtic v. Gorey Celtic (1.00, S. O'Neill); Bunclody v. New Ross Celtic (12.30, J. Doyle).

Under-11 Division 2: All Blacks v. Courtown Hibs (11.00, S. O'Neill); Glynn Barntown v. St. Leonards (12.30, D. Gaul); Ferns v. St. Cormac's (11.00, K. Dunne).

Under-11 Division 2A: Enniscorthy Town v. Caim (12.30, G. Cleary); Ballymurn Celtic v. New Ross Town B (11.00, K. Murphy); Newpark v. Oylegate (11.00, G. Cleary).

Under-11 Division 3: Ballagh v. Bree (11.00, A. Foley); Adamstown v. Camolin Celtic (12.30, M. Comiskey); Corach Ramblers v. Rosslare Strand (11.00, J. Stafford).

Under-11 Division 3A: St. Cormac's B v. Shelburne (11.00, P. Redmond); Duncannon v. Moyne Rangers (11.00, J. Cleere); Bunclody B v. Killenagh Wanderers (1.45, J. Doyle).

Under-11 Division 4: Gorey Celtic B v. Blackwater (11.00, N. Boland); Gorey Rangers B v. Taghmon (12.30, M. Kenny); Cushinstown v. Shamrock Rovers (11.00, D. Jenkins).

Under-11 Division 4A: Forth Celtic B v. Glynn Barntown B (12.30, G. Kelly); Courtown Hibs B v. Corach Ramblers B (11.00, T. Kearney); Wexford Albion B v. New Ross Town C (12.30, D. Campion).

Under-13 Division 1: New Ross Celtic v. Gorey Rangers (1.00, D. Donovan); St. Joseph's v. Moyne Rangers (12.00, M. Hogan); Gorey Celtic v. New Ross Town (12.30, N. Boland).

Under-13 Division 1A: Glynn Barntown v. North End (12.00, D. Gaul); Courtown Hibs v. Blackwater (12.30, T. Kearney); Fastnet Rovers v. Bridge Rovers (11.00, S. Burke).

Under-13 Division 2: Rosslare Rangers v. St. Cormac's (12.30, H. Morris); Bunclody v. Wexford Celtic (11.00, O. Morris); Curracloe v. Oylegate (12.30, A. Franklin).

Under-13 Division 2A: Cloughbawn v. Caim (12.30, S. Hadley); Adamstown v. Corach Ramblers (1.00, M. Comiskey); Shelburne v. Ballymurn Celtic (11.00, W. Murphy).

Under-13 Division 3: New Ross Town B v. All Blacks (12.15, D. Egan); Ferns v. Camolin Celtic (12.30, K. Dunne); Gorey Celtic B v. Gorey Rangers B (1.30, K. Farnyik).

Under-13 Division 3A: Bree v. Rathnure (2.30, P. Cashman); Forth Celtic B v. Cushinstown (1.00, M. Kelly); Tombrack v. Kilmore (2.15, A. Foley).

Under-13 Division 4: Campile v. Ballagh (1.00, J. Diskin); New Ross Town C v. Stoney Rovers (1.00, A. Tobin).

Under-15 Division 1: Forth Celtic v. Gorey Rangers (2.30, M. Kelly); St. Joseph's v. Enniscorthy Town (1.30, M. Hogan).

Under-15 Division 1A: Gorey Celtic v. St. Leonards (3.00, K. Farnyik); St. Cormac's v. New Ross Celtic (2.15, P. Redmond); Wexford Celtic v. New Ross Town (12.30, M. Colfer).

Under-15 Division 2: Ballymurn Celtic v. Shamrock Rovers (12.30, K. Murphy); Rosslare Strand v. Bree (2.30, H. Morris); Corach Ramblers v. Adamstown (12.15, J. Stafford).

Under-15 Division 2A: Wexford Celtic B v. Moyne Rangers (2.00, M. Colfer); Bunclody v. Newpark (3.15, J. Doyle); Kilmore v. Ferns (11.00, L. Doyle).

Under-15 Division 3: Cloughbawn v. Tombrack (3.30, S. Hadley); Taghmon v. Gorey Celtic B (1.30, L. Doyle); Fastnet Rovers v. Glynn Barntown (12.30, S. Burke).

Wexford People

Most Read

News