independent

Wednesday 17 January 2018

Schoolboys' results and fixtures

Under-13 S.F.A.I. Cup: Thomastown 2, Forth Celtic 3; Villa 4, Moyne Rangers 0.

Under-13 Division 1: New Ross Celtic 2, Gorey Rangers 4; St. Joseph's v. Moyne Rangers (off); Gorey Celtic v. New Ross Town (off).

Under-13 Division 1A: Glynn Barntown 0, North End 0; Courtown Hibs 0, Blackwater 5; Fastnet Rovers 3, Bridge Rovers 2.

Under-13 Division 2: Rosslare Rangers 8, St. Cormac's 1; Bunclody 8, Wexford Celtic 0; Curracloe 2, Oylegate 4.

Under-13 Division 2A: Cloughbawn 5, Caim 1; Adamstown 0, Corach Ramblers 4; Shelburne 8, Ballymurn Celtic 1.

Under-13 Division 3: New Ross Town B 4, All Blacks 0; Ferns 5, Camolin Celtic 3; Gorey Celtic B 3, Gorey Rangers B 8.

Under-13 Division 3A: Bree 4, Rathnure 1; Forth Celtic B 7, Cushinstown 0; Tombrack 2, Kilmore 3.

Under-13 Division 4: Campile 1, Ballagh 1; New Ross Town C 0, Stoney Rovers 0.

Under-15 Division 1: Forth Celtic 1, Gorey Rangers 3; St. Joseph's 0, Enniscorthy Town 4.

Under-15 Division 1A: Gorey Celtic 3, St. Leonards 1; St. Cormac's 4, New Ross Celtic 2; Wexford Celtic 1, New Ross Town 0.

Under-15 Division 2: Ballymurn Celtic 0, Shamrock Rovers 0; Rosslare Strand 6, Bree 0; Corach Ramblers 2, Adamstown 1.

Under-15 Division 2A: Wexford Celtic B 1, Moyne Rangers 2; Bunclody 4, Newpark 2; Kilmore 3, Ferns 0.

Under-15 Division 3: Cloughbawn v. Tombrack (off); Taghmon 5, Gorey Celtic B 2; Fastnet Rovers 1, Glynn Barntown 5.

SAT. NOV. 25

Under-12 Division 1: Bridge Rovers v. Forth Celtic (11.00, D. Donovan); Cloughbawn v. North End (11.00, P. Cashman).

Under-12 Division 1A: Wexford Albion v. Glynn Barntown (11.00, S. O'Neill); Curracloe v. St. Joseph's (TBC, H. Morris); Gorey Celtic v. New Ross Celtic (11.00, K. Farnyik).

Under-12 Division 2: Ferns v. Bunclody (11.00, M. Kenny); Courtown Hibs v. St. Cormac's (11.00, A. Foley); Rosslare Strand v. Newpark (12.00, J. O'Neill).

Under-12 Division 2A: Camolin Celtic v. New Ross Town B (11.00, P. Redmond); Fastnet Rovers v. St. Leonards (11.00, D. Campion); Oylegate United v. Corach Ramblers (11.00, G. Cleary).

Under-12 Division 3: Ballagh v. Campile (12.00, J. Doyle); Wexford Bohs v. Shelburne (1.00, S. O'Neill); Fethard Rangers v. Tombrack (11.00, J. Stafford).

Under-12 Division 3A: Caim v. Forth Celtic B (1.00, G. Cleary); Killenagh Wanderers v. Rathnure (12.30, A. Foley); Gorey Celtic B v. AFC Legia (12.30, K. Farnyik).

Under-12 Division 4: Kilmore v. Bunclody (11.00, L. Doyle); Taghmon v. Stoney Rovers (1.00, L. Doyle).

Under-12 Division 4A: Fastnet Rovers B v. Gorey Rangers B (12.30, D. Campion); Cushinstown v. Glynn Barntown B (11.00, W. Murphy); Bridge Rovers B v. Gorey Celtic C (12.30, D. Donovan).

Under-14 Division 1: Wexford Albion v. Glynn Barntown (12.15, M. Colfer); Wexford Celtic v. Gorey Celtic (11.00, M. Kelly); All Blacks v. Shamrock Rovers (2.00, J. O'Neill).

Under-14 Division 1A: St. Joseph's v. St. Leonards (1.00, K. Dunne); Bridge Rovers v. Forth Celtic (2.00, M. Comiskey); Bunclody v. Moyne Rangers (2.00, J. Doyle).

Under-14 Division 2: Duncannon v. Curracloe (1.00, E. Molloy); Shelburne v. Gorey Rangers (11.00, B. Holohan); Campile v. Oylegate (1.00, J. Cleere).

Under-14 Division 2A: Ferns v. New Ross Town B (12.30, M. Kenny); Killenagh Wanderers v. Forth Celtic B (2.00, A. Foley); Corach Ramblers v. Tombrack (11.00, J. Diskin).

Under-14 Division 3: Wexford Celtic B v. Gorey Celtic C (12.30, M. Kelly); Camolin Celtic v. St. Joseph's B (12.30, P. Redmond); Glynn Barntown B v. Shamrock Rovers B (12.15, D. Gaul).

Under-16 Division 1: Forth Celtic v. Ballymurn Celtic (11.00, S. Burke); Gorey Rangers v. Bridge Rovers (1.00, S. Hadley); North End v. St. Joseph's (2.30, G. Kelly).

Under-16 Division 2: Corach Ramblers v. New Ross Celtic (12.30, J. Diskin); St. Cormac's v. St. Leonards (11.00, K. Dunne).

Under-16 Division 3: Enniscorthy Town v. Duncannon (2.30, M. Hogan); Camolin Celtic v. Adamstown (2.00, K. Murphy); Glynn Barntown v. Cloughbawn (2.00, D. Gaul).

Under-16 Division 4: Curracloe v Kilmore (11.00, H. Morris); Shelburne v Wexford Celtic (1.00, B. Holohan).

Under-16 Division 5: Tombrack v. Enniscorthy United (12.30, T. Kearney); New Ross Town v. Wexford Albion B (1.00, D. Egan).

Wexford People

Promoted Links